Nagrade
zlata nagrada Metod Badjura
(žirije)
za režijo
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Boris Višnovec
Poslikane panjske končnice (1989)
Vesna
(žirije)
za najboljši film
(kratki)
FSF - Festival slovenskega filma
Špela Čadež
HUPE film, No History - zavod za sodobne umetnosti
Boles (2013)
Nagrada
(žirije)
za montažo
FLIF - Festival ljubiteljskega igranega filma
Maj Rebolj
Divji spust (2019)
Grand Prix des Amériques
(žirije)
za najboljši film
Montréal World Film Festival
Rajko Grlić
Inter film
Ustav Republike Hrvatske (2016)
Lokvanj
(žirije)
za najboljši film
(celovečerni)
DokMa - Mednarodni filmski festival dokumentarnega filma Dokumentarci v Maribor
Claudia Tosi
Stefilm International
Mostar United (2008)
Iris
(stanovska)
za fotografijo
(dokumentarni)
ZFS - Združenje filmskih snemalcev Slovenije
Jan Mozetič
Miren dan (2018)
Zlatolaska
(akademije)
za dokumentarni film
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Katarina Morano
Benjamin (2012)
DSAF posebna omemba
(stanovska)
za projekt v razvoju
(študijski)
;DSAF - Društvo slovenskega animiranega filma
Sofiya Kruglikova
Akademija umetnosti Univerza v Novi Gorici - AU UNG
Luknje (2022)
Nagrada
(občinstva)
za najboljši film
(celovečerni)
Film Festival Cottbus
Jan Cvitkovič
Perfo
Šiška Deluxe (2015)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
Filofest - Festival študentske filmske in video produkcije
Miha Šubic
Neskončni vozel (2010)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(kratki)
Ukrainian Dream Film Festival
Marko Šantić
Jaka produkcija
Marko (2021)
posebna omemba
(žirije)
-------
Brussels International Film Festival
Janez Burger
E-Motion film
V leru (1999)
Platinasta nagrada
(žirije)
za najboljši film
(kratki)
Mindfield Film Festival
Jan Fabris
Spominjanje (2022)
Zlata ptica
(strokovna)
za najboljši film
Liberalna akademija
Martin Srebotnjak
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Kaj bi še rad? (1999)
nagrada Prešernovega sklada
(državna)
za kostumografijo
Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije
Mija Jarc
Nagrada
(občinstva)
za najboljši film
IFFI - International Film Festival Innsbruck
Igor Šterk
A.A.C. Productions
Ekspres, ekspres (1997)
Grand Prix
(žirije)
za najboljši film
Festival international du film de Nancy
Matjaž Ivanišin
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Quick View (2005)