Nagrade
Zlatolaska
(akademije)
za najboljši film
(dokumentarni, kratki)
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Iza Mlakar
To je moj dom (2022)
srebrna plaketa Metod Badjura
(žirije)
za fotografijo
Teden domačega filma
Slavo Vajt
Opre Roma – Pamet v roke, ko boš v drugo ustvarjal svet (1983)
Vesna
(žirije)
za najboljši film
(dokumentarni)
FSF - Festival slovenskega filma
Dimitar Anakiev, Simon Obleščak
Amigo (2003)
zlata plaketa Metod Badjura
(žirije)
za scenarij
Teden domačega filma
Drago Jančar
Razseljena oseba (1982)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
Levante International Film Festival
Dušan Kastelic
Čikorja an' kafe (2008)
Nagrada
(občinstva)
za najboljši film
Soundwatch - Music Film Festival Berlin
Varja Močnik
Nord Cross Production
Glasba je časovna umetnost 2, LP film Buldožer – Pljuni istini u oči (2017)
Zlata rola
za nadpovprečno število gledalcev v kinematografski distribuciji
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Kolosej kinematografi
Luka Marčetić
Karantanija Cinemas
Pr' Hostar (2016)
Zlato jabolko
(žirije)
za najboljši film
(celovečerni)
BHFF - Bosnian-Herzegovinian Film Festival New York
Teona Strugar Mitevska
Sisters and Brother Mitevski Production
Najsreќniot čovek na svetot (2022)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(kratki, študijski)
Košice International Film Festival
Matjaž Jamnik
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Nihče ni rekel, da te moram imeti rad (2019)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(kratki)
Balkan Film Food Festival
Barbara Daljavec, Áron Horváth Botka
A Atalanta
Delčki (2020)
Prešernova nagrada UL AGRFT
(akademije)
za kratki film
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Marko Naberšnik
Z ljubeznijo (2000)
nagrada Franceta Štiglica
(stanovska)
za življenjsko delo
DSR - Društvo slovenskih režiserjev
Jaka Judnič
Prešernova nagrada Univerze v Ljubljani
(univerzitetna)
za kratki film
UL - Univerza v Ljubljani
Borut Blažič
Konjiček (1986)
posebna omemba
(žirije)
-------
OFF - Odense International Film Festival
Stefan Arsenijević
Studio Arkadena
(A)torzija (2002)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(eksperimentalni)
Sweet Democracy Film Awards
Ema Kugler
Zavod ZANK
Človek s senco (2019)
Creative Innovation in Animation Award
(žirije)
za najboljši film
(animirani)
IFFNY - International Filmmaker Festival of New York
Milanka Fabjančič
Liliana (2019)
Prešernova nagrada UL AGRFT
(akademije)
za kratki film
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Petra Hauc
Srečno! (1992)
posebna omemba
(žirije)
-------
(animirani, kratki)
SEEfest - South East European Film Festival
Lea Vučko
Octopics
Legenda o Zlatorogu (2022)
Vesna
(žirije)
za posebne dosežke
(celovečerni)
FSF - Festival slovenskega filma
Damjan Kozole
Vertigo
Pero (2023)
Iris
(stanovska)
za fotografijo
(igrani, kratki)
ZFS - Združenje filmskih snemalcev Slovenije
Mitja Ličen
Impromptu (2015)
posebna omemba Hudi maček
(žirije)
-------
(celovečerni, fantastični, igrani)
Grossmannov festival fantastičnega filma in vina
Tomaž Gorkič
Idila (2015)
Grand Prix
(žirije)
za najboljši film
FFSF - Film Festival Fünf Seen
Rok Biček
Triglav film (II)
Razredni sovražnik (2013)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(celovečerni)
California Women’s Film Festival
Katja Colja
Igor in Rosa (2019)