Nagrade
Zlatolaska
(akademije)
za TV dramo
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Aljaž Bastič
Butalci (2018)
Nagrada
(žirije)
za montažo
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Miha Hočevar, Olga Toni
Herzog (1995)
Nagrada
(žirije)
za fotografijo
Moveast International Film Festival Pécs
Simon Tanšek
Odgrobadogroba (2005)
Stopova nagrada Epizodist leta
(žirije)
za stransko vlogo
(ženska)
Časnik Večer
Marjeta Gregorač
Vdovstvo Karoline Žašler (1976)
Stopova nagrada za igralca/igralko leta
(žirije)
za najboljšega igralca/igralko
(moški)
Časnik Večer
Silvo Božič
Čudoviti prah (1975)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(študijski)
FSF - Festival slovenskega filma
Varja Močnik
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Otroci na cesti (1998)
priznanje LOK
(stanovska)
za izjemno plesno stvaritev na filmskem in AV področju
DSI - Društvo slovenskih avdiovizualnih igralcev
Lucija Velkavrh
The Greatest Showman - This Is Me (2020)
nagrada CEI
(posebne žirije)
za posebne dosežke
CEI - Central European Initiative
Želimir Žilnik
Das schönste Land der Welt (2018)
Nagrada
(žirije)
za najboljši prizor
TCFF - Third Culture Film Festival
Žiga Virc
Studio Virc
Selitev (2016)
prva nagrada
(žirije)
za najboljši film
FNF - Festival neodvisnega filma
Gašper Antauer
The Chronicles of Schupakface (2011)
nagrada Animation Sans Frontieres
(strokovna)
za najboljši film
CEE Animation Forum
Miha Reja
Akademija umetnosti Univerza v Novi Gorici - AU UNG
Kurent (2021)
Zlato jabolko
(žirije)
za najboljši film
(celovečerni)
BHFF - Bosnian-Herzegovinian Film Festival New York
Elmir Jukić
Refresh Production
Žaba (2017)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(animirani, kratki)
SEEfest - South East European Film Festival
Urška Djukić, Émilie Pigeard
Studio Virc
Babičino seksualno življenje (2021)
Zlato sonce
(žirije)
za najboljši film
(balkanski)
Cinedays Festival of European Film
Danijel Hočevar, Damjan Kozole
Vertigo
Za vedno (2008)
posebno priznanje Metod Badjura
(žirije)
za mladega ustvarjalca/ustvarjalko
Teden domačega filma
Boris Jurjaševič
Etuda za filmarja in plesalko (1980)
častna diploma
(žirije)
-------
(kratki, študijski)
Košice International Film Festival
Jan Krevatin
Westminster Film School
Birdwatching (2019)
Nagrada
(žirije)
za scenarij
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Jože Dolmark, Miha Hočevar, Mitja Milavec, Stojan Pelko
Herzog (1995)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(ekološki)
Paddling Film Festival
Miha Avguštin, Rožle Bregar, Matic Oblak
Leeway Collective
Nepoškodovane (2018)
posebna nagrada
(žirije)
za scenarij
Filmski festival Herceg Novi
Katarina Morano
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Kam (2013)
zlata Arena
(žirije)
za fotografijo
Pulski Filmski Festival
Rudi Vavpotič
Balada o trobenti in oblaku (1961)
Vesna
(žirije)
za najboljši film
(študijski)
FSF - Festival slovenskega filma
Peter Bizjak
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Anja Ganja (2017)
Zlati Glibb
(žirije)
za najboljši film
(srhljivka)
Weekend of Fear
Zoran Dževerdanović, Tomaž Gorkič
Zavod Blade produkcija
Idila (2015)
Cehovska nagrada
(stanovska)
za najboljši film
Berlinale - Internationale Filmfestspiele Berlin
Teona Strugar Mitevska
Gospod postoi, imeto i' e Petrunija (2019)