Awards
France Brenk Award
(Honorary Award)
great achievement in filmmaking
KINO!
Nika Autor
Filmski obzornik 55 (2013)
Special Mention
(Jury Award)
Best Music Video
Tresk
Ula Pogorevčnik
Warehouse Collective
Lovekovski ~ Korenje (2020)
Zlati znak
(Honorary Award)
Outstanding Achievement Award
Javni sklad RS za kulturne dejavnosti - JSKD
Rok Biček
Razredni sovražnik (2013)
Metod Badjura Golden Award
(Jury Award)
best directing
Teden domačega filma
Franci Slak
Butnskala (1985)
Darko Bratina Award
(Jury Award)
for an extrordinary contribution
Omaggio a una Visione Film Festival
Dalibor Matanić
Silver Award
(Jury Award)
best film
(Experimental)
Milan Gold Awards
Ema Kugler
Zavod ZANK
Odmevi časa (2013)
Award
(Jury Award)
best film
(Student)
Edinburgh Independent Film Awards
Vida Breže
Goldsmiths, University of London
Sapper Smith (2018)
Special Mention
(Jury Award)
-------
SPFF - Solo Positivo Film Festival
Haidy Kancler
Studio Virc
400 let iskanja (2014)
Award
(Jury Award)
best film
(Documentary)
DukaFest
Milan Urbajs
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Kralj Matjaž (2009)
Metod Badjura Recognition Award
(Jury Award)
best animated film
Teden domačega filma
Koni Steinbacher
Vsiljivec (1982)
Prešeren Award
(National Award)
best performance
Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije
Vladimir Skrbinšek
Metod Badjura Recognition Award
(Jury Award)
best cinematography
Teden domačega filma
Jurij Pervanje
Begunec (1973)
Prešeren Award UL AGRFT
(Academy Award)
best short
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Matevž Luzar
Vučko (2007)
Award of Merit
(Jury Award)
best film
(International)
World Film Awards
Zavod ZANK
Odmevi časa (2013)
Award
(Jury Award)
best narrative
SHORT to the Point International Short Film Festival
Rok Bohinc, Simona Hamer, Marko Kumer, Nina Eva Lampič, Vesna Lemaič, Lara Simona Taufer
Kratki rezi (2019)
Grand Prix
(Jury Award)
best film
(International, Short)
Tampere Film Festival
Urška Djukić, Émilie Pigeard
Studio Virc
Babičino seksualno življenje (2021)
Award
(Young Audience Award)
best film
(Short)
CINEMED - Montpellier Mediterranean Film Festival
Martin Turk
Izlet (2002)
Special Mention
(Jury Award)
-------
(Documentary, Feature Length)
Brno Film Festival
Rožle Bregar
Leeway Collective
Ena za reko: Zgodba Save (2022)
Grand Prix
(Jury Award)
best film
(Feature Length)
Arte Mare
Dalibor Matanić
Kinorama
Zvizdan (2015)
Award
(Jury Award)
best film
FLIF - Festival ljubiteljskega igranega filma
Urh Mlakar
SVŠGL - Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija Ljubljana
Še enkrat (2016)