Awards
Award
(Jury Award)
best directing
Avvantura Festival Filmforum Zadar
Damjan Kozole
Nočno življenje (2016)
bronze Dinosaur
(Jury Award)
best film
Etiuda&Anima International Film Festival
Jernej Kastelec
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Klepet s Piko (2007)
Close-up Award
(Asociation Award)
best role
DSI - Društvo slovenskih avdiovizualnih igralcev
Timon Šturbej
Inhumanum: Umori na Slovenskem (2022)
Prešeren Award
(National Award)
lifetime achievement award
Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije
Marjan Rožanc
Special Commendation and Recognition Award
(Jury Award)
-------
FSF - Festival slovenskega filma
Amir Muratović
Portreta z ozadjem (2000)
Zlata Rola Award
largest number of viewers in Slovenian cinema distribution
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Kolosej kinematografi
Miha Hočevar
Cinemania group (II)
Gremo mi po svoje (2010)
Zlata Ptica Award
(Tradercraft Award)
best film
Liberalna akademija
Mitja Milavec
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Sveže novice iz kemije in fizike (1979)
Silver Award
(Jury Award)
best film
Walser Filmtage
Tilen Banko, Uroš Zavodnik
Gimnazija Ravne na Koroškem
Nik the Hacker (2014)
Vesna Award
(Jury Award)
best film
(Student)
FSF - Festival slovenskega filma
Maja Doroteja Prelog
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Divji vzhod (2012)
Stop Magazine Award for Best Actor
(Jury Award)
best actor/actress
(Male)
Časnik Večer
Boris Juh
Christophoros (1985)
Special Mention
(Jury Award)
-------
See Online Film Festival - Cinesquare
Jan Cvitkovič
Perfo
Družinica (2017)
Grossmann Award
(Academy Award)
best screenplay
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Silvie Bizjakova
Zlatolaska Award
(Academy Award)
best TV play
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Aljaž Bastič
Butalci (2018)
Award
(Jury Award)
best film
FSVP - Festival svobodne video produkcije
Mery Gobec, Inês Sambas, Asja Trost
Akademija umetnosti Univerza v Novi Gorici - AU UNG
Catican (2017)
Metod Badjura Special Prize
(Jury Award)
best cinematography
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Mojmir Konič
Krivda (1990)
Metod Badjura Recognition Award
(Jury Award)
best performance
Teden domačega filma
Volodja Peer
Razseljena oseba (1982)
Special Prize
(Jury Award)
best film
Kysucké kultúrne stredisko v Čadci
Amir Muratović
RTV Slovenija
Kruhovo leto (2005)
Special Mention
(Jury Award)
best leading role
Balkan Florence Express
Emir Hadžihafizbegović
Žaba (2017)
Second Place
(Jury Award)
best film
(Slovenian)
Toti festival
Aljaž Tepina (II)
The Mechanical Alpinist (2011)
Silver Arena
(Jury Award)
best cinematography
Pulski Filmski Festival
Rudi Vavpotič
Povest o dobrih ljudeh (1975)
Golden Award of Recognition
(Jury Award)
best film
Slavistično društvo Slovenije
Jan Krevatin
Portret Izgubljenim (2017)