Nagrade
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
FNF - Festival neodvisnega filma
Borut Bučinel
KUD Pozitiv
Kamor zapiha veter (2013)
Nagrada
(žirije)
za najboljšega igralca/igralko
(ženska)
Redwood Film Festival
Sara Horžen
Modri zajček (2019)
Nagrada
(mlade žirije)
za najboljši film
(animirani, dokumentarni)
Frontdoc
Urška Djukić, Émilie Pigeard
Studio Virc
Babičino seksualno življenje (2021)
zlata Arena
(žirije)
za režijo
Pulski Filmski Festival
Dana Budisavljević
Dnevnik Diane Budisavljević (2019)
Vesna
(žirije)
za kostumografijo
FSF - Festival slovenskega filma
Leo Kulaš
Ustav Republike Hrvatske (2016)
srednješolska Grossmannova nagrada
(akademije)
za kratko zgodbo
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Varja Hrvatin
priznanje Metod Badjura
(žirije)
za zvok
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Marjan Horvat
Ječarji (1990)
Grand Prix
(žirije)
za najboljši film
Jecheon International Music & Film Festival
Branko Đurić (I)
Orangel
Traktor, ljubezen in rock'n'roll (2011)
Stopova nagrada za igralca/igralko leta
(žirije)
za najboljšega igralca/igralko
(ženska)
Časnik Večer
Olga Kacjan
Splav meduze (1980)
priznanje
(žirije)
za najboljši film
(eksperimentalni)
Festival neodvisnega filma in videa Slovenije
Petra Stare, Andrej Štular
Laute (1999)
Nagrada
(žirije)
za kostumografijo
(celovečerni, prvenec)
CYIFF - Cyprus International Film Festival
Bjanka Adžić Ursulov
Prehod (2008)
posebno priznanje
(žirije)
-------
FSF - Festival slovenskega filma
Karpo Godina
Zgodba gospoda P. F. (2002)
posebna omemba
(žirije)
-------
(srednjeevropski, vzhodnoevropski)
CIFF - Cleveland International Film Festival
Nejc Gazvoda
Perfo
Izlet (2011)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(dokumentarni)
Toti festival
Tomaž Pavkovič
DZMP - Luksuz produkcija
Domoljub (2009)
Nagrada
(občinstva)
za najboljši film
Animanima
Špela Čadež
No History - zavod za sodobne umetnosti
Boles (2013)
zlata medalja Arena
(žirije)
za glavno vlogo
Pulski Filmski Festival
John Kitzmiller
Dolina miru (1956)
Hrupni maček
(žirije)
za najboljši film
(dokumentarni, glasbeni)
Grossmannov festival fantastičnega filma in vina
Petra Seliškar
Petra Pan film
Odpotovanje (2020)
druga nagrada
(žirije)
za najboljši film
(kratki, mednarodni)
Festival Internacional Chilemonos
Špela Čadež
Finta Film
Nočna ptica (2016)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(eksperimentalni)
Cannes World Film Festival
Ema Kugler
Zavod ZANK
Človek s senco (2019)
Nagrada
(občinstva)
za najboljši film
Firenze FilmCorti Festival
Slobodan Maksimović
December
Nevidna roka Adama Smitha (2017)
Nagrada
(žirije)
za televizijsko igrano/dokumentarno delo
FSF - Festival slovenskega filma
Tomo Križnar, Maja Weiss
Nuba, čisti ljudje (2000)