Nagrade
posebna nagrada
(študentske žirije)
-------
Etiuda&Anima International Film Festival
Marko Naberšnik
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Pavle (2001)
nagrada Ita Rina
(stanovska)
za življenjsko delo
DSI - Društvo slovenskih avdiovizualnih igralcev
Boris Cavazza
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(mladinski)
G-rajski festival
Matjaž Geder, Marko Wolf
Osnovna šola I Murska Sobota
Štraf (2012)
nagrada Vienna Shorts
(žirije)
za najboljši film
(dokumentarni, igrani, kratki, mednarodni)
VIS Vienna Shorts
Gorana Jovanović
Armadila (2020)
Vesna
(žirije)
za najboljši film
(kratki)
FSF - Festival slovenskega filma
Áron Horváth Botka
A Atalanta
Delčki (2020)
posebna omemba
(žirije)
-------
RUIFF - Russian Indie Film Festival
Dušan Kastelic
Bugbrain Inštitut za animacijo
Celica (2017)
posebno priznanje Metod Badjura
(žirije)
za mladega ustvarjalca/ustvarjalko
Teden domačega filma
Žarko Lužnik
Bljuz (1981)
posebna omemba
(žirije)
-------
(mednarodni)
Countryside Animafest Cyprus
Špela Čadež
Finta Film
Nočna ptica (2016)
Nagrada
(žirije)
za scenarij
Lanterna Mágica – Festival Internacional de Animação
Dušan Kastelic
Celica (2017)
nagrada Canal+
(žirije)
za najboljši film
(kratki)
Festival international de films de femmes de Créteil
Maja Weiss
Adrian (1998)
priznanje Metod Badjura
(žirije)
za scenografijo
Teden domačega filma
Mirko Lipužič
Naš človek (1985)
Grossmannova nagrada
(akademije)
za scenarij
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Sara Kern
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(eksperimentalni)
Balkan Film Food Festival
Peter Cerovšek, Neža Grum, Matevž Jerman
Vsi smo tu že od nekdaj (2016)
Nagrada
(žirije)
za najboljšega producenta
Luis Bunuel Memorial Awards
Irenej Vid Bošnjak
How to Be a Writer (2019)
Vesna
(žirije)
za scenarij
FSF - Festival slovenskega filma
Angelo Carbone, Katja Colja
Igor in Rosa (2019)
posebna nagrada
(posebne žirije)
za najboljši film
BMUV - Bundesministerium für Umwelt, Naturschutz, Bau und Reaktorsicherheit
Zvonko Čoh, Milan Erič
E-Motion film
Socializacija bika? (1998)
Srebrna nagrada Danzante de plata
(žirije)
za najboljši film
(kratki)
Huesca International Film Festival
Stefan Arsenijević
Studio Arkadena
(A)torzija (2002)
Nagrada
(občinstva)
za najboljši film
Animafest Zagreb
Špela Čadež
No History - zavod za sodobne umetnosti
Boles (2013)
Stopova nagrada za igralca/igralko leta
(žirije)
za najboljšega igralca/igralko
(ženska)
Časnik Večer
Duša Počkaj
Ubij me nežno (1979)
posebna omemba
(ekumenske žirije)
-------
Berlinale - Internationale Filmfestspiele Berlin
Danis Tanović
Epizoda u životu berača željeza (2013)