Nagrade
druga nagrada
(žirije)
za najboljši film
Pentedattilo Film Festival
Gregor Božič
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Hej, tovariši (2006)
Nagrada
(žirije)
za izjemne dosežke
(novi avtor)
Luis Bunuel Memorial Awards
Irenej Vid Bošnjak
How to Be a Writer (2019)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(inspirativen, kratki)
Nieves International Christian Film Festival
Matjaž Feguš, David Sipoš
Studio Siposh
Ključ na obzorju (2022)
posebna omemba
(žirije)
-------
(celovečerni)
LET'S CEE Film Festival
Alen Drljević
Deblokada
Muškarci ne plaču (2017)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(otroški)
Izolanima - Festival slovenske animacije
Mitja Manček
KUD Cineast
Živi dolgčas (2003)
nagrada Franceta Štiglica
(stanovska)
za življenjsko delo
DSR - Društvo slovenskih režiserjev
Zdravko Barišić
posebno priznanje NTRCS
(strokovna)
za igro
Teden domačega filma
Marjeta Gregorač
Med strahom in dolžnostjo (1975)
Zlata rola
za nadpovprečno število gledalcev v kinematografski distribuciji
ZDSFU - Zveza društev slovenskih filmskih ustvarjalcev
Kolosej kinematografi
Peter Bratuša
Karantanija Cinemas
Gajin svet (2018)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(igrani)
Montecatini International Short Film Festival
Gregor Božič
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Hej, tovariši (2006)
priznanje Metod Badjura
(žirije)
za animirani film
Teden domačega filma
Koni Steinbacher
Epidemija (1982)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
DORF Filmski Festival
Varja Močnik
Nord Cross Production
Glasba je časovna umetnost 2, LP film Buldožer – Pljuni istini u oči (2017)
Nagrada
(občinstva)
za najboljši film
(regijski)
UnderhillFest
Rok Biček
Cvinger film
Družina (2017)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(dokumentarni)
Pornfilmfestival Berlin
Boris Petkovič
Zavod Kineki
LGBT_SLO_1984 (2022)
Zlato sonce
(žirije)
za najboljši film
(balkanski)
Cinedays Festival of European Film
Ivan Ikić
Sense Production
Oaza (2020)
posebna nagrada
(žirije)
-------
(celovečerni, manjšinska soprodukcija)
Pulski Filmski Festival
Jelena Kordić
Najsreќniot čovek na svetot (2022)
Nagrada
(žirije)
za fotografijo
Moveast International Film Festival Pécs
Simon Tanšek
Odgrobadogroba (2005)
nagrada Don Kihot
(žirije)
za najboljši film
IFFS – International Federation of Film Societies
Jan Cvitkovič
Vertigo
Kruh in mleko (2001)
nagrada Art kino mreže Slovenije
(strokovna)
za najboljši film
FSF - Festival slovenskega filma
Sara Kern
Moja Vesna (2022)
Vesna
(žirije)
za glavno vlogo
(moški)
FSF - Festival slovenskega filma
Jernej Kogovšek
Drevo (2014)
Altadis - Nagrada za nove režiserje
(žirije)
za novega ustvarjalca
San Sebastián Film Festival
Jan Cvitkovič
Odgrobadogroba (2005)