Nagrade
Vesna
(žirije)
za stransko vlogo
(moški)
FSF - Festival slovenskega filma
Gojmir Lešnjak
Košarkar naj bo 2 (2019)
Vesna
(žirije)
za najboljši film
(študijski)
FSF - Festival slovenskega filma
Anže Grčar
(Ne)vidni (2020)
častna omemba
(žirije)
-------
(celovečerni, dokumentarni)
Košice International Film Festival
Carole Ryavec
Letters from Slovenia (2015)
#TSFFBACKTOSCHOOL
(mlade žirije)
za najboljši film
Trieste Film Festival
Jan Cvitkovič
Ljubezen na strehi sveta (2015)
Nagrada
(žirije)
za fotografijo
(dokumentarni)
China International Green Film Week
Matej Vranič
Ptice jezer, njihova vrnitev (2018)
Prešernova nagrada Univerze v Ljubljani
(univerzitetna)
za kratki film
UL - Univerza v Ljubljani
Igor Šmid
Veš sine, jaz sem boem (1983)
Nagrada
(ekumenske žirije)
za najboljši film
Film Festival Cottbus
Hanna Slak
Bindweed Soundvision
Slepa pega (2002)
Certifikat odličnosti
(žirije)
-------
(kratki)
BCIFF - Beyond The Curve International Film Festival
Bojana Kos Grabar
Captivity (2018)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(kratki)
MFF - Motovun Film Festival
Gorana Jovanović
Armadila (2020)
Prešernova nagrada
(državna)
za literarno delo
Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije
Vitomil Zupan
Vesna
(žirije)
za glavno vlogo
(ženska)
FSF - Festival slovenskega filma
Jana Zupančič
Vaje v objemu (2012)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(dokumentarni, kratki)
2ANNAS Riga International Short Film Festival
Urška Djukić, Émilie Pigeard
Babičino seksualno življenje (2021)
Zlatolaska
(akademije)
za fotografijo
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Rok Kajzer Nagode
Kar ostane (2017)
Zlatolaska
(akademije)
za scenarij
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Matjaž Ivanišin, Matevž Luzar
Quick View (2005)
Leone del Futuro
(žirije)
za najboljši film
(prvenec)
Mostra Internazionale d'Arte Cinematografica
Jan Cvitkovič
Kruh in mleko (2001)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(kratki, mednarodni)
Sardinia Film Festival
Slobodan Maksimović
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
AgapE (2007)
Vesna
(žirije)
za glavno vlogo
(moški)
FSF - Festival slovenskega filma
Gojmir Lešnjak
Trst je naš! (2009)
priznanje Metod Badjura
(žirije)
za glasbo
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Mladen Vranešević, Predrag Vranešević
Umetni raj (1990)
Zlata rola
za nadpovprečno število gledalcev v kinematografski distribuciji
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Kolosej kinematografi
Metod Pevec
Ljubljanski kinematografi
Pod njenim oknom (2003)