Awards
Metod Badjura Recognition Award
(Jury Award)
best performance
Teden domačega filma
Branko Miklavc
Moj premalo slavni stric (1986)
Metod Badjura Special Recognition Award
(Jury Award)
best cinematography
Teden domačega filma
Valentin Perko
Prestop (1980)
Bronze Camera 300
(Jury Award)
best cinematography
Internacionalniot festival na filmska kamera "Braќa Manaki"
Dejan Dimeski
Žaba (2017)
Golden Statuette
(Jury Award)
best film
(Fiction)
Tehran International Short Film Festival
Stefan Arsenijević
Studio Arkadena
(A)torzija (2002)
Zlatolaska Award
(Academy Award)
best directing
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Janez Lapajne
Črepinjice (1997)
Award
(Jury Award)
best cinematography
Big As Texas Short Film Festival
Marko Kočevar
Kresnik: Ognjeno izročilo (2014)
Iris Award
(Asociation Award)
best cinematography
(TV Series)
ZFS - Združenje filmskih snemalcev Slovenije
Maks Sušnik
Usodno vino (2015)
Vesna Award
(Jury Award)
best film
(Feature Length)
FSF - Festival slovenskega filma
Igor Šterk
Gustav film
9:06 (2009)
Golden Arena
(Jury Award)
best leading role
(Male)
Pulski Filmski Festival
Janez Hočevar
Kavarna Astoria (1989)
Vesna Award
(Jury Award)
best screenplay
FSF - Festival slovenskega filma
Olmo Omerzu, Nebojša Pop Tasić
Rodinný film (2015)
Metod Badjura Recognition Award
(Jury Award)
best production design
Teden domačega filma
Janez Kovič
Nobeno sonce (1984)
Grossmann Award
(Academy Award)
best screenplay
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Sara Kern
Vesna Award
(Jury Award)
best film
(Documentary)
FSF - Festival slovenskega filma
Metod Pevec
Vertigo
Dom (2015)
Prešeren's Fund Award
(National Award)
best cinematography
Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije
Karpo Godina
Special Mention
(Jury Award)
-------
Festival Mundial de Cine de Veracruz
Jan Cvitkovič
Zavod Solsticij
A ti mene vidiš? (2022)
Kodak Award
(Jury Award)
best cinematography
The Eastman Kodak Company
Radovan Čok
Kratka himna domovini (1999)
Iris Award
(Asociation Award)
best cinematography
(Feature Length, Fiction)
ZFS - Združenje filmskih snemalcev Slovenije
Mitja Ličen
Piccolo Corpo (2021)
Award
(Jury Award)
best visual style
Animago
Dušan Kastelic
Bugbrain Inštitut za animacijo
Celica (2017)
Award
(Jury Award)
best screenplay
Filofest - Festival študentske filmske in video produkcije
Miha Šubic
Neskončni vozel (2010)
Živojin "Žika" Pavlović Award
(Jury Award)
best directing
LIFFE - Leskovački internacionalni festival filmske režije
Srdan Golubović
Otac (2020)
Milton Manaki Award
(Jury of Critics Award)
best film
Pulski Filmski Festival
Karpo Godina
Rdeči boogie ali Kaj ti je deklica (1982)
Golden Arena
(Jury Award)
best directing
Pulski Filmski Festival
Filip Robar-Dorin
Veter v mreži (1989)
Award
(Jury Award)
best film
(Short)
SEEfest - South East European Film Festival
Frenk Celarc, Miha Mazzini, Petra Vidmar
Gustav film
Obisk (2010) (I)
Award
(Jury Award)
best film
(Short, Student)
Moscow Shorts
Martin Draksler
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Maks (2021)