Awards
Grand Prix
(Jury Award)
best film
(Easeten European, Feature Length)
Film Festival Cottbus
Jan Cvitkovič
Staragara
Odgrobadogroba (2005)
Special Prize
(Jury Award)
-------
(Feature Length, Minority co-production)
Pulski Filmski Festival
Jelena Kordić
Najsreќniot čovek na svetot (2022)
Badjura Award
(Tradercraft Award)
great achievement in filmmaking
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Marjan Ciglič
Award
(Jury Award)
best screenplay
Brasil Stop Motion International Film Festival
Špela Čadež
No History - zavod za sodobne umetnosti
Boles (2013)
Zlata Ptica Award
(Tradercraft Award)
best film
Liberalna akademija
Martin Srebotnjak
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Kaj bi še rad? (1999)
Special Prize
(Jury Award)
-------
Cologne Mediterranean Film Festival
Andrej Košak
Novi val-New Wave-Košak
Zvenenje v glavi (2002)
Grand Prix
(Jury Award)
best actor/actress
Festival glumačkih ostvarenja - Filmski susreti
Nebojša Glogovac
Ustav Republike Hrvatske (2016)
Jože Babič Award
(Jury Award)
best student film
RTV Slovenija
Marko Naberšnik
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Sorodne duše (2001)
Saša Dobrila Award
(Asociation Award)
lifetime achievement award
;DSAF - Društvo slovenskega animiranega filma
Marjan Manček
DSAF Award
(Asociation Award)
best animation
;DSAF - Društvo slovenskega animiranega filma
Špela Čadež, Anka Kočevar, Zarja Menart, Clémentine Robach
Steakhouse (2021)
Debutant of the Year
(Jury Award)
best performance
Teden domačega filma
Brane Štrukelj
Dediščina (1984)
FIPRESCI Award
(Jury of Critics Award)
best film
Berlinale - Internationale Filmfestspiele Berlin
Živojin Pavlović
Centar filmskih radnih zajednica SR Srbije - FRZ Srbija
Rdeče klasje (1970)
Special Mention
(Jury Award)
-------
(Student)
Angers Festival - Premiers Plans
Sašo Podgoršek
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Koza je preživela (1991)
Vesna Award
(Jury Award)
best film
(Animated)
FSF - Festival slovenskega filma
Špela Čadež
Steakhouse (2021)
Special Golden Dinosaur
(Jury Award)
for the best school
(European)
Etiuda&Anima International Film Festival
Matevž Luzar
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Prezgodaj dva metra spodaj (2006)
Grand Prix
(Jury Award)
best film
FeKK - mednarodni festival kratkega filma v Ljubljani
David Paige
Harnessing (2023)
Vesna Award
(Jury Award)
best film
(Student)
FSF - Festival slovenskega filma
Marko Naberšnik
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Pavle (2001)
Vesna Award
(Jury Award)
best film
(Student)
FSF - Festival slovenskega filma
Florijan Skubic
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Ko bom jaz umrl, bo en majhen pogreb (2003)
Prešeren's Fund Award
(National Award)
best directing
Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije
Franci Slak
Hudodelci (1987)
Saša Dobrila Award
(Asociation Award)
lifetime achievement award
;DSAF - Društvo slovenskega animiranega filma
Črt Škodlar
Vesna Award
(Jury Award)
special achievement award
FSF - Festival slovenskega filma
Dafne Jemeršić
Kaj boš počel, ko prideš ven od tu? (2005)
Bert Award
(Asociation Award)
lifetime achievement award
DSR - Društvo slovenskih režiserjev
Milena Zupančič
Special Mention
(Jury Award)
Best Music Video
Tresk
Mark Pirc
Studio7
Wookie The Huge ~ Irrelephant (2019)
FIPRESCI Award
(Jury of Critics Award)
best film
FIPRESCI - Fédération Internationale de la Presse Cinématographique
Rok Biček
Triglav film (II)
Razredni sovražnik (2013)
Metod Badjura Special Recognition Award
(Jury Award)
best cinematography
Teden domačega filma
Valentin Perko
Prestop (1980)