Awards
Zlata Rola Award
largest number of viewers in Slovenian cinema distribution
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Kolosej kinematografi
Miha Hočevar
Cinemania group (II)
Gremo mi po svoje (2010)
Award
(Jury Award)
best film
(Documentary)
Flickerfest International Short Film Festival
Boštjan Mašera
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Romeo in Julija iz Kočevskega roga (1997)
FIPRESCI Award
(Jury of Critics Award)
best film
(Feature Length)
FIPRESCI - Fédération Internationale de la Presse Cinématographique
Dalibor Matanić
Kinorama
Zvizdan (2015)
Golden Arena
(Jury Award)
best film
(Minority co-production)
Pulski Filmski Festival
Elmir Jukić
Refresh Production
Žaba (2017)
Special Commendation and Recognition Award
(Jury Award)
best direction of crowd scenes
FSF - Festival slovenskega filma
Peter Zobec
Mokuš (2000)
Zlata Rola Award
largest number of viewers in Slovenian cinema distribution
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Kolosej kinematografi
Luka Marčetić
Karantanija Cinemas
Pr' Hostar (2016)
Grossmann Award
(Academy Award)
best screenplay
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
DSR - Društvo slovenskih režiserjev
Juca Bonaca, Lana Bregar
Vesna Award
(Jury Award)
best supporting role
(Male)
FSF - Festival slovenskega filma
Petre Arsovski, Dejan Spasić, Matija Vastl
Nočno življenje (2016)
Award
(Jury Award)
best screenplay
FSF - Festival slovenskega filma
Zvonko Čoh, Milan Erič, Ivo Štandeker, Slobodan Vujanović
Socializacija bika? (1998)
Vesna Award
(Jury Award)
best film
(Feature Length)
FSF - Festival slovenskega filma
Boštjan Virc, Žiga Virc
Studio Virc
Houston, imamo problem! (2016)
Award
(Jury Award)
best screenplay
Filmschoolfest Munich
Matevž Luzar
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Prezgodaj dva metra spodaj (2006)
Diploma
(Jury Award)
best film
(Animated, Children's)
Tindirindis
Grega Mastnak
Casablanca
Bizgeci: Češnje (2003)
Metod Badjura Recognition Award
(Jury Award)
best sound design
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Marjan Horvat
Umetni raj (1990)
Award
(Jury Award)
best film
(Foriengn Language, social content)
Nawada International Film Festival
Rok Matić
Za-misli
Živim (2020)
Award
(Jury Award)
best film
(Experimental, Feature Length)
Hong Kong Indie Film Festival
Ema Kugler
Zavod ZANK
Človek s senco (2019)
Prešeren Award UL AGRFT
(Academy Award)
best short
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Mitja Milavec
Amen pod kamen (1979)
Award
(Jury Award)
best film
(Short, Student)
Košice International Film Festival
Matjaž Jamnik
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Nihče ni rekel, da te moram imeti rad (2019)
Grand Prix
(Jury Award)
best film
(Easeten European, Feature Length)
Film Festival Cottbus
Jan Cvitkovič
Staragara
Odgrobadogroba (2005)
Award
(Jury Award)
best actor/actress
(Woman)
LIFFE - Leskovački internacionalni festival filmske režije
Nataša Dorčić, Ksenija Marinković, Doris Šarić-Kukuljica
Lada Kamenski (2018)
Prešeren Award UL AGRFT
(Academy Award)
best editing
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Jan Lovše
Benjamin (2012)
DSAF Special Mention
(Asociation Award)
-------
(Student)
;DSAF - Društvo slovenskega animiranega filma
Katarina Blažič
Pogovor brez konca (2020)
Special Mention
(Jury Award)
-------
(Short)
Liffe - Ljubljanski mednarodni filmski festival
Matevž Luzar
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Vučko (2007)
Iris Award
(Asociation Award)
best cinematography
(Music Video)
ZFS - Združenje filmskih snemalcev Slovenije
Sašo Štih
Mrfy ~ Zaljubila (2021)