Awards
Štigličev Pogled Award
(Asociation Award)
best directing
DSR - Društvo slovenskih režiserjev
Andrina Mračnikar
Izginjanje (2022)
Honorable Mention
(Jury Award)
-------
Etiuda&Anima International Film Festival
Mitja Manček
Kompozicija (2015)
nagrada C.I.C.A.E.
(Tradercraft Award)
best film
CICAE - Confédération internationale des cinémas d'art et d'essai
Jan Cvitkovič
Staragara
Odgrobadogroba (2005)
Badjura Award
(Tradercraft Award)
great achievement in filmmaking
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Zvonko Čoh
Best Director Award
(Jury Award)
best directing
KVIFF - Karlovy Vary International Film Festival
Damjan Kozole
Nočno življenje (2016)
Stop Magazine Award for Best Actor
(Jury Award)
best actor/actress
(Male)
Časnik Večer
Metod Pevec
Nasvidenje v naslednji vojni (1980)
Vesna Award
(Jury Award)
best editing
FSF - Festival slovenskega filma
Sara Gjergek
Duhovnica (2023)
Vesna Award
(Jury Award)
best screenplay
FSF - Festival slovenskega filma
Matevž Luzar
Orkester (2021)
Darko Bratina Award
(Jury Award)
for an extrordinary contribution
Omaggio a una Visione Film Festival
Petra Seliškar
DOKUDOC Chosen
(Jury Award)
best film
(Feature Length)
DOKUDOC
Miran Zupanič
Arsmedia
Sarajevo safari (2022)
Clion Award
(Jury Award)
best film
WaHFF - Waterloo Historical Film Festival
Dana Budisavljević
Hulahop
Dnevnik Diane Budisavljević (2019)
Award
(Jury Award)
best actor/actress
(Feature Length, Male)
SFAAF - South Film and Arts Academy Festival
Paul Hernes Barnes
How to Be a Writer (2019)
Award
(Audience Award)
best film
Soundwatch - Music Film Festival Berlin
Igor Zupe
Nord Cross Production
Glasba je časovna umetnost 3: LP film Laibach (2018)
Award
(Jury Award)
best film
(Animated)
Amarcord Arthouse Television Awards
Dušan Kastelic
Bugbrain Inštitut za animacijo
Celica (2017)
Bert Award
(Asociation Award)
lifetime achievement award
DSR - Društvo slovenskih režiserjev
Janez Hočevar
Vesna Award
(Jury Award)
best costume design
FSF - Festival slovenskega filma
Katarina Šavs
Vzornik (2023)
Vesna Award
(Jury Award)
best music/score
FSF - Festival slovenskega filma
Tomaž Grom
Ne misli, da bo kdaj mimo (2023)
Special Prize
(Jury Award)
for best debutant
BaNeFF - Balkan New Film Festival
Timon Šturbej
Jezdeca (2022)
Vesna Award
(Jury Award)
best screenplay
FSF - Festival slovenskega filma
Dominik Mencej
Prespana pomlad (2014)
Debutant of the Year
(Jury Award)
best performance
Teden domačega filma
Brane Štrukelj
Nobeno sonce (1984)
Third Place
(Jury Award)
best film
FNF - Festival neodvisnega filma
Luka Štigl
Squareme
Štokholm (2017)
Grand Prix
(Jury Award)
best film
(Feature Length)
Arte Mare
Dalibor Matanić
Kinorama
Zvizdan (2015)
Vesna Award
(Jury Award)
best cinematography
FSF - Festival slovenskega filma
Mitja Ličen
Zgodovina ljubezni (2018)