Awards
Silver Award
(Jury Award)
best film
Walser Filmtage
Tilen Banko, Uroš Zavodnik
Gimnazija Ravne na Koroškem
Nik the Hacker (2014)
Panorama Award
(Jury Award)
best film
(Short)
NYFA - New York Film Academy
Srđan Vuletić
Hop, Skip & Jump (2000)
Award
(Audience Award)
best film
(Animated)
Winter Shorts Fest
Urška Djukić, Émilie Pigeard
Studio Virc
Babičino seksualno življenje (2021)
Special Prize
(Jury Award)
-------
(Student)
Fresh Film Fest
Olmo Omerzu
Studio FAMU
Druhé dejství (2008)
Metod Badjura Special Recognition Award
(Jury Award)
best young artist
Teden domačega filma
Polona Sepe
V spomin (1982)
Award
(Student's Jury)
-------
Young Cinema Art
Marko Šantić
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Rupa (2006)
Glazerjeva listina Award
(Honorary Award)
for an extrordinary contribution
Mestna občina Maribor
Matjaž Ivanišin
Oroslan (2019)
Golden Horseman
(Jury Award)
best film
(Animated, German)
Filmfest Dresden
Špela Čadež
No History - zavod za sodobne umetnosti
Boles (2013)
Special Mention
(Jury Award)
best performance
IFFMH - Internationales Filmfestival Mannheim-Heidelberg
Silva Čušin
Estrellita – pesem za domov (2006)
Metod Badjura Recognition Award
(Jury Award)
best performance
Teden domačega filma
Lojze Rozman
Nekdo drug (1989)
TV Slovenija Award
(Tradercraft Award)
best screenplay and directing
RTV Slovenija
Žiga Virc
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Naša demokracija (2010)
Special Mention
(Jury Award)
Best Music Video
Tresk
Gašper Markun
Useless D.I. ~ Tovariš Tito (2020)
Štigličev Pogled Award
(Asociation Award)
best directing
DSR - Društvo slovenskih režiserjev
Rok Biček
Kazneni udarac (2021)
Grossmann Award
(Academy Award)
best screenplay
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Nina Zupančič
Zlata Rola Award
largest number of viewers in Slovenian cinema distribution
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Kolosej kinematografi
Luka Marčetić
Karantanija Cinemas
Pr' Hostar (2016)
Sabine & Nicolai Sawczynski Award
(Audience Award)
best film
(International)
Tricky Women
Špela Čadež
Steakhouse (2021)
Zlatolaska Award
(Academy Award)
best film
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Žiga Virc
Trst je naš! (2009)
Vesna Award
(Jury Award)
best supporting role
(Woman)
FSF - Festival slovenskega filma
Silva Čušin
9:06 (2009)
Award
(Jury Award)
best film
(Documentary, International)
Borgo Film Fest
Matjaž Feguš
Gorenjski muzej
Zora prešernega Kranja (2024)
FIPRESCI Award
(Jury of Critics Award)
best film
FIPRESCI - Fédération Internationale de la Presse Cinématographique
Sašo Podgoršek
Sladke sanje (2001)
Badjura Award
(Tradercraft Award)
lifetime achievement award
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Ljubo Struna
Findling Award
(Tradercraft Award)
best film
(Feature Length)
Verband für Filmkommunikation
Igor Šterk
A.A.C. Productions
Ekspres, ekspres (1997)