Awards
Award
(Audience Award)
best film
(Feature Length)
Film Festival Cottbus
Arsen A. Ostojić
Arkadena Zagreb
Halimin put (2012)
Stop Magazine Award for Best Actor
(Jury Award)
best actor/actress
Časnik Večer
Ajda Smrekar
Pot v raj (2014)
Award
(Jury Award)
best screenplay
FLIF - Festival ljubiteljskega igranega filma
Tomás Juvančič, Pedro Zemljič
Robbery Cassette Vol. 1 (2017)
Award
(Jury Award)
best directing
(Feature Length)
Mostra de València - Cinema del Mediterrani
Damjan Kozole
Delo osvobaja (2004)
Award
(Audience Award)
best film
Videomanija – Festival mladinske filmske ustvarjalnosti
Jovan Batas
Zveza (2015)
Award
(Audience Award)
best film
(Feature Length)
FSF - Festival slovenskega filma
Miha Hočevar
Gremo mi po svoje (2010)
nagrada Žarka Lužnika
(Tradercraft Award)
best student film
AIPA, k.o.
Lun Sevnik
Morje med nama (2024)
Award
(Jury Award)
best directing
FNF - Festival neodvisnega filma
Kristijan Krajnčan
Menuet for Umbrella (2006)
nagrada Nike Bohinc
(Asociation Award)
best interview
Revija Ekran
Društvo slovenskih filmskih publicistov FIPRESCI
Nina Cvar
Award
(Jury Award)
best film
(First Feature)
Miami Gay and Lesbian Film Festival
Maja Weiss
Varuh meje (2002)
Award
(Audience Award)
best film
(Fiction, Short, Student)
GoEast Film Festival Wiesbaden
Martin Turk
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Izlet (2002)
Zlato Pero
(Jury of Critics Award)
best directing
Pulski Filmski Festival
Boštjan Hladnik
Ples v dežju (1961)
Iris Award
(Asociation Award)
best cinematography
(Fiction, Short)
ZFS - Združenje filmskih snemalcev Slovenije
Marko Brdar
Poslednji dan Rudolfa Nietscheja (2018)
Grand Prix
(Jury Award)
best film
Festival kratkega filma 600
Dušan Kastelic
Bugbrain Inštitut za animacijo
Čikorja an' kafe (2008)
Vesna Award
(Jury Award)
best directing
FSF - Festival slovenskega filma
Marko Naberšnik
Petelinji zajtrk (2007)
Diploma
(Jury Award)
-------
(Animated)
Toti festival
Miha Šubic
Akademija umetnosti Univerza v Novi Gorici - AU UNG
Brickloader (2009)
Golden Arena
(Jury Award)
best leading role
(Woman)
Pulski Filmski Festival
Majda Grbac
Let mrtve ptice (1973)
Prešeren's Fund Award
(National Award)
best literary work
Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije
Goran Vojnović
Čefurji raus! (2013)
Second Place
(Jury Award)
-------
(Short)
FNF - Festival neodvisnega filma
Tadej Koren Šmid, Gašper Markun
FIXMEDIA
Govor, ki ga vidiš (2019)
Award
(Jury Award)
best film
(Short)
FSF - Festival slovenskega filma
Zdravko Barišić
Studio Arkadena
My First Cut (1999)
Iris Award
(Asociation Award)
lifetime achievement award
ZFS - Združenje filmskih snemalcev Slovenije
Valentin Perko
Award
(Jury Award)
best film
(First Feature)
Film Festival Cottbus
Dana Budisavljević
Hulahop
Dnevnik Diane Budisavljević (2019)
Special Mention
(Jury Award)
-------
(Animated)
Japan Media Arts Festival
Špela Čadež
No History - zavod za sodobne umetnosti
Boles (2013)