Nagrade
tretja nagrada
(žirije)
za najboljši film
(kratki)
International Film Festival of Larissa
Slobodan Maksimović
December
Nevidna roka Adama Smitha (2017)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(celovečerni, igrani)
American Filmatic Arts Awards
Ema Kugler
Zavod ZANK
Človek s senco (2019)
nagrada Prešernovega sklada
(državna)
za vlogo
Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije
Duša Počkaj
Ples v dežju (1961)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(celovečerni, komedija)
Five Continents International Film Festival
Irenej Vid Bošnjak
Ire Studios
How to Be a Writer (2019)
Nagrada
(žirije)
za kostumografijo
FSF - Festival slovenskega filma
Alan Hranitelj
Temni angeli usode (1999)
nagrada Dialog
(žirije)
za najboljši film
Film Festival Cottbus
Metod Pevec
Estrellita – pesem za domov (2006)
priznanje FEDEORA
(kritiške žirije)
za najboljši film
Filmski festival Herceg Novi
Dominik Mencej
Staragara
Jezdeca (2022)
Urania Award
(žirije)
za najboljši film
(celovečerni)
LET'S CEE Film Festival
Ivona Juka
4 Film
Ti mene nosiš (2015)
priznanje
(žirije)
za najboljši film
(krajši od treh minut)
Festival neodvisnega filma in videa Slovenije
Petra Stare, Andrej Štular
Laute (1999)
Vesna
(žirije)
za najboljši film
(eksperimentalni)
FSF - Festival slovenskega filma
Matevž Jerman, Niko Novak
Vdor (2021)
Nagrada
(žirije)
za posebne dosežke
Luis Bunuel Memorial Awards
Ema Kugler
Zavod ZANK
Odmevi časa (2013)
Zlato jabolko
(občinstva)
za najboljši film
BHFF - Bosnian-Herzegovinian Film Festival New York
Alen Drljević
Deblokada
Muškarci ne plaču (2017)
Vesna
(žirije)
za fotografijo
FSF - Festival slovenskega filma
Fabio Stoll
Razredni sovražnik (2013)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(kratki)
InFest Rubí
Dušan Kastelic
Bugbrain Inštitut za animacijo
Celica (2017)
Nagrada
(žirije)
za najboljšega igralca/igralko
(moški)
PIFF - Pasadena International Film Festival
Wayne T. Carr
Kdo se boji črnega moža? (2012)
Iris
(stanovska)
za fotografijo
(videospot)
ZFS - Združenje filmskih snemalcev Slovenije
Rok Kajzer Nagode
Koala Voice ~ Vertigo (2020)
Zlatolaska
(akademije)
za režijo
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Janez Lapajne
Smehljaj (1996)
posebno priznanje
(žirije)
za najboljši film
(človekove pravice)
MIFF - Melbourne International Film Festival
Stefan Arsenijević
Studio Arkadena
(A)torzija (2002)
nagrada FeKK SLO
(žirije)
za najboljši film
(slovenski)
FeKK - mednarodni festival kratkega filma v Ljubljani
Matjaž Jamnik, Gaja Naja Rojec
Sutherland v okvirju (2021)
FIPRESCI nagrada
(kritiške žirije)
za najboljši film
FIPRESCI - Fédération Internationale de la Presse Cinématographique
Damjan Kozole
Porno film (2000)