Nagrade
priznanje Metod Badjura
(žirije)
za zvok
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Marjan Horvat
Umetni raj (1990)
Nagrada
(ekumenske žirije)
za najboljši film
Warszawski Festiwal Filmowy
Hanna Slak
Volte films
Niti besede (2023)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(celovečerni)
FSF - Festival slovenskega filma
Janez Burger, Danijel Hočevar
E-Motion film
V leru (1999)
Vesna
(žirije)
za stransko vlogo
(moški)
FSF - Festival slovenskega filma
Dejan Spasić
Inventura (2021)
nagrada Prešernovega sklada
(državna)
za masko
Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije
Berta Meglič
Doktor (1985)
Vesna
(žirije)
za stransko vlogo
(ženska)
FSF - Festival slovenskega filma
Vesna Pernarčič
Vzornik (2023)
posebno priznanje
(žirije)
-------
(celovečerni)
Splitski filmski festival - međunarodni festival novog flma
Gregor Božič
Nosorogi
Zgodbe iz kostanjevih gozdov (2019)
Badjurova nagrada
(strokovna)
za vrhunske dosežke na filmskem področju
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Filip Robar-Dorin
druga nagrada
(žirije)
za najboljši film
(potapljaški, profesionalni)
PAF Tachov Festival
Ciril Mlinar
Cicfilm produkcija
Vroča točka v mrzli temi (2012)
nagrada Buzz@teen
(žirije)
za najboljši film
(mladinski)
MFF - Motovun Film Festival
Peter Bratuša
Gajin svet (2018)
Vesna
(žirije)
za stransko vlogo
(moški)
FSF - Festival slovenskega filma
Timon Šturbej
Posledice (2018)
Stopova nagrada za obetavnega igralca/igralko
(žirije)
za igro
Časnik Večer
Mojca Fatur
V leru (1999)
Stopova nagrada za igralca/igralko leta
(žirije)
za najboljšega igralca/igralko
(moški)
Časnik Večer
Renato Jenček
Lajf (2008)
posebna omemba
(žirije)
-------
(slovenski)
FeKK - mednarodni festival kratkega filma v Ljubljani
Žiga Krajnc
Musical (2021)
Prešernova nagrada UL AGRFT
(akademije)
za kratki film
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Marko Šantić
Zabava za rojstni dan (2004)
posebna pohvala in priznanje
(žirije)
za režijo masovnih scen
FSF - Festival slovenskega filma
Peter Zobec
Nepopisan list (2000)
Stopova nagrada za igralca/igralko leta
(žirije)
za najboljšega igralca/igralko
Časnik Večer
Luka Cimprič, Jure Henigman, Nina Rakovec
Izlet (2011)
Vesna
(žirije)
za stransko vlogo
(moški)
FSF - Festival slovenskega filma
Drago Milinović
Odgrobadogroba (2005)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(ženska)
KHIFF - Krimson Horyzon International Film Festival
Ema Kugler
Zavod ZANK
Človek s senco (2019)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(regijski)
Kratkofil
Špela Čadež
No History - zavod za sodobne umetnosti
Boles (2013)
Zlati Glibb
(žirije)
za najboljši film
(srhljivka)
Weekend of Fear
Zoran Dževerdanović, Tomaž Gorkič
Zavod Blade produkcija
Idila (2015)