Nagrade
Zlato sonce
(žirije)
za najboljši film
(balkanski)
Cinedays Festival of European Film
Danijel Hočevar, Damjan Kozole
Vertigo
Za vedno (2008)
Nagrada
(žirije)
za najboljši prizor
TCFF - Third Culture Film Festival
Žiga Virc
Studio Virc
Selitev (2016)
nagrada Ivica Matić
(stanovska)
-------
Udruženje filmskih radnika Federacije Bosne i Hercegovine
Elma Tataragić
Najsreќniot čovek na svetot (2022)
Zlata Carracalla
(žirije)
za najboljši film
(kratki)
International Festival of Movies and the Video of Tebessa
Boris Palčič, Branislav Srdić
A Atalanta
Kratka himna domovini (1999)
zlata plaketa Metod Badjura
(žirije)
za fotografijo
Teden domačega filma
Rudi Vavpotič
Povest o dobrih ljudeh (1975)
Srebrni gladiator
(žirije)
za najboljši film
(balkanski)
Durrës International Film Festival
Metod Pevec
Vertigo
Lahko noč, gospodična (2011)
Grand Prix
(žirije)
za najboljši film
Bratislava International Film Festival
Rok Biček
Triglav film (II)
Razredni sovražnik (2013)
Stopova nagrada za igralca/igralko leta
(žirije)
za najboljšega igralca/igralko
Časnik Večer
Jernej Šugman
Zvenenje v glavi (2002)
Vesna
(žirije)
za scenarij
FSF - Festival slovenskega filma
Matjaž Ivanišin, Nebojša Pop Tasić
Karpopotnik (2013)
zlata Arena
(žirije)
za najboljši film
(manjšinska soprodukcija)
Pulski Filmski Festival
Elmir Jukić
Refresh Production
Žaba (2017)
Vesna
(žirije)
za najboljši film
(celovečerni, igrani)
FSF - Festival slovenskega filma
Danijel Hočevar, Zala Opara, Marko Šantić
Vertigo
Zbudi me (2022)
Iris
(stanovska)
za fotografijo
(dokumentarni)
ZFS - Združenje filmskih snemalcev Slovenije
Jan Mozetič
Two Steps from the Baltic to the Adriatic (2023)
nagrada Jožeta Babiča
(strokovna)
za fotografijo
RTV Slovenija
Matjaž Fistravec, Valentin Perko
Poklic Arne (2006)
Celjski vitez nagrada
(občinstva)
za najboljši film
Teden domačega filma
Matjaž Klopčič
Moj ata, socialistični kulak (1987)
Iridium nagrada
(strokovna)
za najboljši film
(celovečerni, prvenec)
FSF - Festival slovenskega filma
Ivan Gergolet
Staragara
Mož brez krivde (2022)
Srebrni Muvit
(žirije)
za najboljši film
(kratki, ustvarjen v 60 urah)
Muvit 6x60
Oskar Šubic
SOOS, filmska produkcija
Ita (B)rina (2018)
Vesna
(žirije)
za najboljši film
(celovečerni)
FSF - Festival slovenskega filma
Franci Zajc, Miran Zupanič
Arsmedia
Otroci s Petrička (2007)
posebna nagrada
(žirije)
-------
AFV - Alternative Film/Video
Kolja Saksida
Zavod ZVVIKS
Koyaa (2011)
Nagrada
(žirije)
za stransko vlogo
(kratki, moški)
SFAAF - South Film and Arts Academy Festival
Sean Cameron
Stay Safe (2022)