Awards
Metod Badjura Golden Plaque
(Jury Award)
best directing
Teden domačega filma
Karpo Godina
Splav meduze (1980)
Prešeren Award UL AGRFT
(Academy Award)
best short
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Žiga Virc
Naša demokracija (2010)
Iris Award
(Asociation Award)
lifetime achievement award
ZFS - Združenje filmskih snemalcev Slovenije
Slavo Vajt
Zlata Rola Award
largest number of viewers in Slovenian cinema distribution
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Kolosej kinematografi
Mitja Okorn
Ljubljanski kinematografi
Tu pa tam (2004)
Arena Golden Medal
(Jury Award)
best child performace
Pulski Filmski Festival
Eveline Wohlfeiler
Dolina miru (1956)
Vesna Award
(Jury Award)
best directing
FSF - Festival slovenskega filma
Ivan Gergolet
Mož brez krivde (2022)
Special Prize
(Jury Award)
-------
Kalaburagi International Film Festival
Lana Bregar
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Tudi jaz vidim (2019)
Award
(Jury Award)
best film
(Experimental, Feature Length)
Calgary Independent Film Festival
Ema Kugler
Zavod ZANK
Človek s senco (2019)
Rellumes Award
(Jury Award)
best film
(Feature Length)
FICX - Gijón International Film Festival
Olmo Omerzu
Endorfilm
Všechno bude (2018)
Peter the Great Award
(Jury Award)
best film
RUIFF - Russian Indie Film Festival
Dušan Kastelic
Bugbrain Inštitut za animacijo
Celica (2017)
Spirit of Moondance Award
(Jury Award)
best film
(Feature Length)
Moondance International Film Festival
Ema Kugler
Phantom (2004)
Award
(Jury Award)
best film
(Documentary, Short)
UK Film Festival London
Urška Djukić, Émilie Pigeard
Studio Virc
Babičino seksualno življenje (2021)
Award
(Jury Award)
best actor/actress
(Male, Short)
SFAAF - South Film and Arts Academy Festival
Marián Mitaš
Stay Safe (2022)
Zlata Rola Award
largest number of viewers in Slovenian cinema distribution
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Kolosej kinematografi
Luka Marčetić
Pro Plus
Pr' Hostar 2‰ (2022)
Vesna Award
(Jury Award)
special achievement award
FSF - Festival slovenskega filma
Martin Marion
Stanje šoka (2011)
Metod Badjura Bronze Award
(Jury Award)
best directing
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Filip Robar-Dorin
Rogenrol - za resnični konec vojne (1991)
Award
(Audience Award)
best film
CinEast - Central and Eastern European Film Festival
Rajko Grlić
Inter film
Ustav Republike Hrvatske (2016)
Vesna Award
(Jury Award)
best cinematography
FSF - Festival slovenskega filma
Marko Brdar
Sigurno mjesto (2022)
Award
(Jury Award)
best film
(Feature Length)
New York International Women Festival
Ema Kugler
Zavod ZANK
Človek s senco (2019)
Vesna Award
(Jury Award)
best directing
FSF - Festival slovenskega filma
Igor Šterk
Uglaševanje (2005)
Award
(Jury Award)
best film
(Foriengn Language)
Vienna Film Awards
David Sipoš
Studio Siposh
Onkraj poljan (2019)
Prešeren Award UL AGRFT
(Academy Award)
best short
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Maja Weiss
Balkanski revolveraši (1991)
Vesna Award
(Jury Award)
best directing
FSF - Festival slovenskega filma
Janez Burger
Ruševine (2004)
Golden Plaque
(Jury Award)
best film
Internationale Kurzfilmtage Oberhausen
Borut Blažič
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Črno in rdeče (1984)
nagrada Animation Sans Frontieres
(Tradercraft Award)
best film
CEE Animation Forum
Miha Reja
Akademija umetnosti Univerza v Novi Gorici - AU UNG
Kurent (2021)