Awards
Award
(Jury Award)
best poster
AIFF - Anatolia International Film Festival
Igor Barišič
Vsi proti vsem (2019)
Diploma
(Jury Award)
best cinematography
Pulski Filmski Festival
Rudi Vavpotič
Na papirnatih avionih (1967)
Golden Apple
(Audience Award)
best film
BHFF - Bosnian-Herzegovinian Film Festival New York
Ines Tanović
Sarajevo Dokument
Naša svakodnevna priča (2015)
Silver Award
(Jury Award)
-------
(Feature Length)
Wallachia International Film Festival
Ven Jemeršić
Stoletje sanj (2019)
Vesna Award
(Jury Award)
best editing
FSF - Festival slovenskega filma
Milan Milošević (II), Jurij Moškon
Hvala za Sunderland (2012)
Grossmann recognition
(Academy Award)
best short story
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Julija Nemec
Award
(Jury Award)
best actor/actress
(Woman)
Las Palmas de Gran Canaria International Film Festival
Snežana Bogdanović
Šavovi (2019)
Zlata Rola Award
largest number of viewers in Slovenian cinema distribution
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Kolosej kinematografi
Mitja Okorn
Listy do M. (2011)
CMCAS Young Audience Award
(Young Audience Award)
best film
(Feature Length)
CMCAS - Caisse Mutuelle Complémentaire d'Action Sociale
Vinko Möderndorfer
Predmestje (2004)
Yu-Asifa Diploma
(Jury Award)
best film
(Animated)
FEST Belgrade
Zvonko Čoh, Milan Erič
E-Motion film
Socializacija bika? (1998)
First Place
(Jury Award)
best directing
Martovski festival
Boštjan Hladnik
Fantastična balada (1957)
Gong ustvarjalnosti
(Tradercraft Award)
Outstanding Achievement Award
Vikend
Nejc Gazvoda
Dvojina (2013)
Metod Badjura Special Prize
(Jury Award)
best young artist
Teden domačega filma
Mile Vilar
Drugi krog (1985)
First Place
(Jury Award)
for the most promising student
Filmschoolfest Munich
Sašo Podgoršek
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Koza je preživela (1991)
Fairy Award
(Jury Award)
best film
(Feature Length)
TFF - Tuzla Film Festival
Srdan Golubović
Filmska kuča Baš Čelik
Otac (2020)
Zlata Ptica Award
(Tradercraft Award)
best film
Liberalna akademija
Slavko Hren
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Bitka (1981)
Award
(Jury Award)
best cinematography
(Documentary)
SEEfest - South East European Film Festival
Brand Ferro
Moj narobe svet (2016)
Štigličev Pogled Award
(Asociation Award)
best directing
DSR - Društvo slovenskih režiserjev
Špela Čadež
Nočna ptica (2016)
Award
(Jury Award)
best actor/actress
(International)
FIFF - Fajr International Film Festival
Leon Lučev
Rudar (2017)
Award
(Jury Award)
best actor/actress
(Woman)
LIFFE - Leskovački internacionalni festival filmske režije
Nataša Dorčić, Ksenija Marinković, Doris Šarić-Kukuljica
Lada Kamenski (2018)
Award
(Jury Award)
best film
(Documentary)
Moscow Film Party
Ven Jemeršić
Supermarket
Stoletje sanj (2019)