Awards
Award
(Audience Award)
best film
(Feature Length)
FSF - Festival slovenskega filma
Rok Biček
Cvinger film
Razredni sovražnik (2013)
DSAF Award
(Asociation Award)
best animation
;DSAF - Društvo slovenskega animiranega filma
Špela Čadež, Anka Kočevar, Zarja Menart, Clémentine Robach
Steakhouse (2021)
Vesna Award
(Jury Award)
best film
(Short)
FSF - Festival slovenskega filma
Tomaž Gorkič
Zavod Blade produkcija
Apoptoza (2017)
Special Mention
(Jury Award)
-------
Les Arcs Film Festival
Urška Djukić, Émilie Pigeard
Babičino seksualno življenje (2021)
Documentary Name Plaque
(Honorary Award)
special achievement award
Revija slovenskega dokumentarnega filma
Mako Sajko
Arthouse Cinema Network Award
(Tradercraft Award)
best film
(Feature Length)
AKMS - Art kino mreža Slovenije
Teona Strugar Mitevska
Gospod postoi, imeto i' e Petrunija (2019)
Grand Prix
(Jury Award)
best film
(Short)
CINEMED - Montpellier Mediterranean Film Festival
Martin Turk
Izlet (2002)
zlati LOK
(Asociation Award)
for an extrordinary contribution
DSI - Društvo slovenskih avdiovizualnih igralcev
Barbara Drnač
Award
(Jury Award)
best film
(Documentary)
Flickerfest International Short Film Festival
Boštjan Mašera
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Romeo in Julija iz Kočevskega roga (1997)
Zlatolaska Award
(Academy Award)
best screenplay
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Matjaž Ivanišin, Matevž Luzar
Quick View (2005)
Award
(Jury Award)
best film
(Short)
K3 Film Festival
Ana Cerar
DZMP - Luksuz produkcija
Seme radosti (2017)
Stop Magazine Award for Best Actor
(Jury Award)
best actor/actress
(Woman)
Časnik Večer
Zvezdana Mlakar
Praznovanje pomladi (1978)
Prešeren Award UL AGRFT
(Academy Award)
best editing
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Jan Lovše
Benjamin (2012)
Award
(Tradercraft Award)
best film
CICAE - Confédération internationale des cinémas d'art et d'essai
Darko Štante
Posledice (2018)
Award
(Jury Award)
best cinematography
SEEfest - South East European Film Festival
Matthias Pilz
Rudar (2017)
Award for Best Quarantine Themed Film
(Jury Award)
best film
(Short)
FSF - Festival slovenskega filma
Luka Marčetić
Kateri dan sploh je? (2020)
Goldfish Award of Recognition
(Jury Award)
best film
FSVP - Festival svobodne video produkcije
Hannah Koselj Marušič
DZMP - Luksuz produkcija
Vse je eno vse je vseeno (2022)
Award
(Jury Award)
best actor/actress
(Woman)
Long Story Shorts
Arna Hadžialjević
Skoraj polnoč (2020)
Award
(Audience Award)
best film
(Feature Length, International)
Nevermore Film Festival
Zoran Dževerdanović, Tomaž Gorkič
Zavod Blade produkcija
Idila (2015)
Badjura Award
(Tradercraft Award)
lifetime achievement award
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Berta Meglič
Award
(Jury Award)
best cinematography
European Cinematography AWARDS
Mitja Ličen
Zgodovina ljubezni (2018)
Vesna Award
(Jury Award)
best film
(Video-Art)
FSF - Festival slovenskega filma
Ema Kugler
Homo Erectus (2000)