Awards
Award
(Jury Award)
best film
(Animated)
Temecula Valley International Film & Music Festival
Dušan Kastelic
Bugbrain Inštitut za animacijo
Čikorja an' kafe (2008)
Zlatolaska Award
(Academy Award)
best documentary
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Milan Urbajs
Kralj Matjaž (2009)
FEDEORA Recognition Award
(Jury Award)
best film
(Minority co-production)
Pulski Filmski Festival
Miroslav Terzić
WestEnd Production
Šavovi (2019)
Noisy Cat
(Jury Award)
best film
(Documentary, glasbeni)
Grossmannov festival fantastičnega filma in vina
Dunja Danial
Akademija umetnosti Univerza v Novi Gorici - AU UNG
Odpadki druge generacije: Po stopinjah nekega punka (2016)
Buzz@teen Award
(Jury Award)
best film
(Youth)
MFF - Motovun Film Festival
Slobodan Maksimović
Nora Production Group (I)
Nika (2016)
Prešeren's Fund Award
(National Award)
best directing
Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije
Franci Slak
Hudodelci (1987)
Award
(Jury Award)
best film
(First Feature)
Animafest Zagreb
Zvonko Čoh
Filmski studio Viba film
Poljubi mehka me radirka (1984)
Vesna Award
(Jury Award)
best music/score
FSF - Festival slovenskega filma
Hekla Magnúsdóttir
Zgodbe iz kostanjevih gozdov (2019)
Grand Prix
(Jury Award)
best film
Tabor Film Festival
Peter Cerovšek
Društvo Enabanda
Fundamenti (2018)
Special Mention
(Jury Award)
-------
(International)
Dok'n'Ritam
Maja Pavlin
RTV Slovenija
Charlatan Magnifique (2016)
Vesna Award
(Jury Award)
best film
(Student)
FSF - Festival slovenskega filma
Peter Bizjak
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Anja Ganja (2017)
Metod Badjura Silver Award
(Jury Award)
best directing
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Valentin Perko
Morana (1993)
Vesna Award
(Jury Award)
best supporting role
(Male)
FSF - Festival slovenskega filma
Jurij Drevenšek
Zbudi me (2022)
Badjura Award
(Tradercraft Award)
great achievement in filmmaking
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Maja Weiss
Zlata Rola Award
largest number of viewers in Slovenian cinema distribution
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Kolosej kinematografi
Miha Hočevar
Cinemania group (II)
Gremo mi po svoje (2010)
Stop Magazine Award for Best Actor
(Jury Award)
best actor/actress
Časnik Večer
Borut Veselko
Operacija Cartier (1991)
Zlatolaska Award
(Academy Award)
best cinematography
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Lara Knap
To je moj dom (2022)
Vesna Award
(Jury Award)
best film
(Animated)
FSF - Festival slovenskega filma
Špela Čadež
Steakhouse (2021)
Award
(Jury Award)
best actor/actress
(International, Woman)
Festival de Cinema de Avanca
Maruša Majer
Ivan (2017)
Award
(Jury Award)
best film
FSVP - Festival svobodne video produkcije
Luka Štigl
Squareme
Štokholm (2017)
Close-up Award
(Asociation Award)
best role
DSI - Društvo slovenskih avdiovizualnih igralcev
Tamara Avguštin, Gregor Čušin, Anja Drnovšek, Ana Facchini, Mojca Funkl, Jernej Kogovšek, Rastko Krošl, Gaber K. Trseglav, Vesna Pernarčič, Mateja Pucko, Dejan Spasić, Gregor Zorc
Orkester (2021)