Awards
Special Mention
(Jury Award)
-------
(Short, Slovenian)
FeKK - mednarodni festival kratkega filma v Ljubljani
Miha Likar
Vis-á-vis (2016)
Award
(Ecumenical Jury Award)
best film
(Easeten European, Feature Length)
Film Festival Cottbus
Jan Cvitkovič
Odgrobadogroba (2005)
Award
(Jury Award)
best film
(Feature Length)
International Symbolic Art Film Festival
Ema Kugler
Zavod ZANK
Človek s senco (2019)
Zlatolaska Award
(Academy Award)
best TV play
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Florijan Skubic
Flaša resnice (2005)
Award
(Jury Award)
best film
(Documentary)
Filofest - Festival študentske filmske in video produkcije
Ruggero de Virgiliis
DZMP - Luksuz produkcija
Balkan Junctions (2007)
Award of Excellence
(Tradercraft Award)
best documentary TV programme
Diversify TV
Jernej Kastelec
RTV Slovenija
Ljubo doma (2017)
Prešeren's Fund Award
(National Award)
best directing
Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije
Jane Kavčič
Sreča na vrvici (1977)
Jože Babič Award
(Tradercraft Award)
best cinematography
RTV Slovenija
Bojan Kastelic
Prijatelj čebelar (2003)
Award
(Young jury)
best film
(Youth)
Internationale Kurzfilmtage Oberhausen
Antoneta Alamat Kusijanović
Filmska udruga Motion
U plavetnilo (2017)
Award
(Audience Award)
best film
Lanterna Mágica – Festival Internacional de Animação
Dušan Kastelic
Celica (2017)
Stop Magazine Award for Character Actors
(Jury Award)
best supporting role
Časnik Večer
Matjaž Tribušon
Ruševine (2004)
Special Mention
(Jury Award)
-------
Film Court de Brest
Stefan Arsenijević
Studio Arkadena
(A)torzija (2002)
Arthouse Cinema Network Award
(Tradercraft Award)
best film
(Feature Length)
AKMS - Art kino mreža Slovenije
Antoneta Alamat Kusijanović
Murina (2021)
Award
(Audience Award)
best film
(Documentary)
Pulski Filmski Festival
Triglav film (I)
Naši dokumenti - Okroglica (1953)
Award
(Audience Award)
best film
(Slovenian)
BOFF - Bovec Outdoor Film Festival
Miha Avguštin, Rožle Bregar, Matic Oblak
Leeway Collective
Nepoškodovane (2018)
Zlatolaska Award
(Academy Award)
best editing
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Tadej Sinkovič
To je moj dom (2022)
Diploma
(Jury Award)
-------
(Fiction)
Toti festival
Mitja Mlakar, Mojca Pernat, Robert Ribič, Miha Šubic
Akademija umetnosti Univerza v Novi Gorici - AU UNG
Šah mat (2008)
Award
(Jury Award)
best film
(Experimental, Feature Length)
Ciudad del Este Independent Film Festival
Ema Kugler
Zavod ZANK
Človek s senco (2019)
Vesna Award
(Jury Award)
best film
(Minority co-production)
FSF - Festival slovenskega filma
Rok Biček
Cvinger film
Všechno bude (2018)
Darko Bratina Award
(Jury Award)
for an extrordinary contribution
Omaggio a una Visione Film Festival
Karpo Godina
Award
(Jury Award)
best directing
(Feature Length, Woman)
Rotterdam Independent Film Festival
Ema Kugler
Odmevi časa (2013)
nagrada Nike Bohinc
(Asociation Award)
za najboljši esej/teoretski tekst
Društvo slovenskih filmskih publicistov FIPRESCI
Revija Ekran
Oskar Ban Brejc