Awards
Golden Pram Award
(Jury Award)
best film
(International, Short)
ZFF - Zagreb Film Festival
Matjaž Ivanišin
Staragara
Tako se je končalo poletje (2022)
Platinum Award
(Jury Award)
best film
(Children's)
Independent Shorts Awards
Nina Kojima
Three Little Hearts (2019)
Iris Award
(Asociation Award)
for an extrordinary contribution
ZFS - Združenje filmskih snemalcev Slovenije
Marjan Jelnikar
Nagrada Media
(Special Jury)
best film
PriFest - Prishtina International Film Festival
Goran Vojnović
Arsmedia
Čefurji raus! (2013)
Award
(Jury Award)
for best debutant
DHF - Dani hrvatskog filma
Marko Šantić
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Sretan put Nedime (2005)
Award
(Jury Award)
best cinematography
(Feature Length)
Listapad - Minsk International Film Festival
Marko Brdar
Zvizdan (2015)
Zlatolaska Award
(Academy Award)
best fiction film
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Tosja Flaker Berce
Kje si stari? (2011)
Award
(Jury Award)
best film
(Serbian)
Balkanima
Nikola Majdak Jr., Ana Nedeljković
Filmska kuča Baš Čelik
Money and Happiness (2022)
Honorable Mention
(Jury Award)
-------
(Music Video)
Košice International Film Festival
Miha Šubic
Filmsko društvo Film Factory
Koala Voice ~ Spaghettification (2021)
Badjura Award
(Tradercraft Award)
great achievement in filmmaking
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Matjaž Klopčič
Prešeren Award UL AGRFT
(Academy Award)
best directing
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Martin Turk
Oblak (2001)
Audience Award, II. place
(Audience Award)
best role
Pulski Filmski Festival
Stane Sever
Vesna (1953)
Award
(Jury Award)
best film
(Animated, Short)
Foyle Film Festival
Dušan Kastelic
Bugbrain Inštitut za animacijo
Čikorja an' kafe (2008)
Third Place
(Jury Award)
best film
FSVP - Festival svobodne video produkcije
Áron Horváth Botka
FIXMEDIA
Musca Domestica (2018)
Award
(Jury Award)
best film
(Feature Length)
ECF - European Cinema Festival
Ema Kugler
Zavod ZANK
Človek s senco (2019)
Special Recognition Award
(Jury Award)
-------
Festival neodvisnega filma in videa Slovenije
Robert Černelč
ŠOU Kultura
Deževanje (2001)
Award
(Jury Award)
best actor/actress
(Woman)
Top Indie Film Awards
Saša Pavlin Stošić
Spremembe (2016)
Prix CIRCOM
(Tradercraft Award)
best fiction film
(Regional)
CIRCOM - Cooperative Internationale de Recherche et d’Action en matière de Communication
Miha Mazzini, Miran Zupanič
Operacija Cartier (1991)
Vesna Award
(Jury Award)
best make-up
FSF - Festival slovenskega filma
Mojca Gorogranc Petrushevska
Najsreќniot čovek na svetot (2022)
Zlata Ptica Award
(Tradercraft Award)
best film
(Documentary)
Liberalna akademija
Maja Weiss
Fant, pobratim smrti (1992)
Award
(Jury of Critics Award)
best film
Društvo slovenskih filmskih publicistov FIPRESCI
Vinko Möderndorfer
Predmestje (2004)
Kurosawa Award
(Jury Award)
za ustvarjalnost
24fps International Short Film Festival
Dušan Kastelic
Bugbrain Inštitut za animacijo
Čikorja an' kafe (2008)
DOKUDOC Chosen
(Jury Award)
best film
(Documentary)
DOKUDOC
Danijel Hočevar, Damjan Kozole
Vertigo
Meje (2016)