Awards
Award
(Jury Award)
best performance
Medef - Mediterranean Experiences Festival
Daša Cupevski, Jan Zupančič
Razredni sovražnik (2013)
Award
(Jury Award)
best screenplay
FSF - Festival slovenskega filma
Zvonko Čoh, Milan Erič, Ivo Štandeker, Slobodan Vujanović
Socializacija bika? (1998)
Award
(Jury Award)
best film
(Feature Length)
HALO International Film Festival
Andrej Košak
Vsi proti vsem (2019)
Award
(Jury Award)
best film
(Feature Length)
Trieste Film Festival
Igor Šterk
A.A.C. Productions
Ekspres, ekspres (1997)
Debutant of the Year
(Jury Award)
best performance
Teden domačega filma
Barbara Lapajne Predin
Kormoran (1986)
Special Mention
(Jury Award)
-------
PAFF - Pančevo Film Festival
Matjaž Ivanišin
Studio Legen
Karpopotnik (2013)
Vesna Award
(Jury Award)
best cinematography
FSF - Festival slovenskega filma
Marko Brdar
Družinica (2017)
Orion's Brightest Star Award
(Tradercraft Award)
Acting Achievement
AIPA, k.o.
Katarina Čas
Ja, Chef! (2021)
Goldfish Award of Recognition
(Jury Award)
best film
FSVP - Festival svobodne video produkcije
Luka Štigl
Squareme
Dobrota (2014)
Vesna Award
(Jury Award)
best film
(Short)
FSF - Festival slovenskega filma
Miha Mazzini
Gustav film
Obisk (2010) (I)
Golden Arena
(Jury Award)
best cinematography
Pulski Filmski Festival
Rudi Vavpotič
Balada o trobenti in oblaku (1961)
Grand Prix
(Jury Award)
best film
Jecheon International Music & Film Festival
Branko Đurić (I)
Orangel
Traktor, ljubezen in rock'n'roll (2011)
Prešeren's Fund Award
(National Award)
best make-up
Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije
Berta Meglič
Christophoros (1985)
Award
(Young jury)
best film
Rencontres du Cinéma Européen de Vannes
Žiga Virc
Studio Virc
Selitev (2016)
Zlatolaska Award
(Academy Award)
best screenplay
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Miha Likar, Nina Zupančič
Spran (2018)
Zlatolaska Award
(Academy Award)
best performance
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Nina Ivanišin Janežič
Gramatikus (2005)
Close-up Award
(Asociation Award)
best role
DSI - Društvo slovenskih avdiovizualnih igralcev
Urban Kuntarič
V imenu ljudstva (2020)
Award
(Jury Award)
best film
(Feature Length, Youth)
Berlinale - Internationale Filmfestspiele Berlin
Želimir Žilnik
Rani radovi (1969)
Zlata Rola Award
largest number of viewers in Slovenian cinema distribution
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Kolosej kinematografi
Luka Marčetić
Karantanija Cinemas
Pr' Hostar (2016)
Guild Film Prize
(Asociation Award)
best film
Berlinale - Internationale Filmfestspiele Berlin
Teona Strugar Mitevska
Gospod postoi, imeto i' e Petrunija (2019)
Darko Bratina Award
(Jury Award)
for an extrordinary contribution
Omaggio a una Visione Film Festival
Srdan Golubović
Štigličev Pogled Award
(Asociation Award)
best directing
DSR - Društvo slovenskih režiserjev
Leo Černic
Pentola (2022)
Award
(Jury Award)
best female director
(Documentary)
Sofia DocuMental
Marija Zidar
Odpuščanje (2021)