Awards
Golden Sun Award
(Jury Award)
best film
(Balkan)
Cinedays Festival of European Film
Danijel Hočevar, Damjan Kozole
Vertigo
Za vedno (2008)
Award
(Jury Award)
best scene
TCFF - Third Culture Film Festival
Žiga Virc
Studio Virc
Selitev (2016)
Vesna Award
(Jury Award)
best costume design
FSF - Festival slovenskega filma
Alan Hranitelj
Barabe! (2001)
Ivica Matić Award
(Asociation Award)
-------
Udruženje filmskih radnika Federacije Bosne i Hercegovine
Elma Tataragić
Najsreќniot čovek na svetot (2022)
Golden Carracalla Award
(Jury Award)
best film
(Short)
International Festival of Movies and the Video of Tebessa
Boris Palčič, Branislav Srdić
A Atalanta
Kratka himna domovini (1999)
Metod Badjura Golden Plaque
(Jury Award)
best cinematography
Teden domačega filma
Rudi Vavpotič
Povest o dobrih ljudeh (1975)
Silver Gladiator
(Jury Award)
best film
(Balkan)
Durrës International Film Festival
Metod Pevec
Vertigo
Lahko noč, gospodična (2011)
Grand Prix
(Jury Award)
best film
Bratislava International Film Festival
Rok Biček
Triglav film (II)
Razredni sovražnik (2013)
Stop Magazine Award for Best Actor
(Jury Award)
best actor/actress
Časnik Večer
Jernej Šugman
Zvenenje v glavi (2002)
Vesna Award
(Jury Award)
best screenplay
FSF - Festival slovenskega filma
Matjaž Ivanišin, Nebojša Pop Tasić
Karpopotnik (2013)
Golden Arena
(Jury Award)
best film
(Minority co-production)
Pulski Filmski Festival
Elmir Jukić
Refresh Production
Žaba (2017)
Vesna Award
(Jury Award)
best film
(Feature Length, Fiction)
FSF - Festival slovenskega filma
Danijel Hočevar, Zala Opara, Marko Šantić
Vertigo
Zbudi me (2022)
Iris Award
(Asociation Award)
best cinematography
(Documentary)
ZFS - Združenje filmskih snemalcev Slovenije
Jan Mozetič
Two Steps from the Baltic to the Adriatic (2023)
Jože Babič Award
(Tradercraft Award)
best cinematography
RTV Slovenija
Matjaž Fistravec, Valentin Perko
Poklic Arne (2006)
Celjski Vitez Award
(Audience Award)
best film
Teden domačega filma
Matjaž Klopčič
Moj ata, socialistični kulak (1987)
Iridium Award
(Tradercraft Award)
best film
(Feature Length, First Feature)
FSF - Festival slovenskega filma
Ivan Gergolet
Staragara
Mož brez krivde (2022)
Silver Muvit Award
(Jury Award)
best film
(Created in 60 hours, Short)
Muvit 6x60
Oskar Šubic
SOOS, filmska produkcija
Ita (B)rina (2018)
Vesna Award
(Jury Award)
best film
(Feature Length)
FSF - Festival slovenskega filma
Franci Zajc, Miran Zupanič
Arsmedia
Otroci s Petrička (2007)
Special Prize
(Jury Award)
-------
AFV - Alternative Film/Video
Kolja Saksida
Zavod ZVVIKS
Koyaa (2011)
Award
(Jury Award)
best supporting role
(Male, Short)
SFAAF - South Film and Arts Academy Festival
Sean Cameron
Stay Safe (2022)