Awards
Award
(Jury Award)
best film
(Experimental)
Dreamz Catcher International Film Festival
Ema Kugler
Zavod ZANK
Človek s senco (2019)
Synchro Film Award
(Tradercraft Award)
best producer
Synchro Film A&V
Danijel Hočevar
Rezervni deli (2003)
Golden Plaque
(Asociation Award)
best screenplay
IWG - International Writers' Guild
Živojin Pavlović
Rdeče klasje (1970)
Vesna Award
(Jury Award)
best film
(Student)
FSF - Festival slovenskega filma
Dražen Štader
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Žile (2000)
Kodak Award
(Jury Award)
best cinematography
The Eastman Kodak Company
Ven Jemeršić
Ljubljana (2002)
Diploma of the Croatian Society of Film Critics
(Jury of Critics Award)
best film
(Minority co-production)
Pulski Filmski Festival
Srdan Golubović
Krugovi (2013)
Vesna Award
(Jury Award)
best supporting role
(Male)
FSF - Festival slovenskega filma
Primož Pirnat
E-pigs (2009)
Award
(Jury Award)
best film
(Feature Length)
Trieste Film Festival
Srđan Karanović
Filmska kuča Baš Čelik
Besa (2009)
Vesna Award
(Jury Award)
best film
(Animated)
FSF - Festival slovenskega filma
Špela Čadež
HUPE film
Zadnja minuta (2010)
Vesna Award
(Jury Award)
best cinematography
FSF - Festival slovenskega filma
Radislav Jovanov
Rezervni deli (2003)
Grossmann Award
(Academy Award)
best screenplay
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Matevž Luzar
Award
(Jury Award)
best film
(Experimental)
Cinesis Independent FilmFest
Ema Kugler
Zavod ZANK
Človek s senco (2019)
Prešeren Award
(National Award)
best directing
Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije
France Štiglic
Deveti krug (1960)
Metod Badjura Diploma
(Jury Award)
best screenplay
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Marko Radmilovič
Nebo nad Ženavljami ali Dan, ko nam je Evropa padla na glavo (1994)
Award
(Jury Award)
best film
(Experimental)
Golden Giraffe International Film Festival
Ema Kugler
Zavod ZANK
Človek s senco (2019)
Award
(Audience Award)
best cinematography
Firenze FilmCorti Festival
Almir Đikoli, Aljoša Korenčan
Nevidna roka Adama Smitha (2017)
Special Diploma
(Jury Award)
best adaptation
Pulski Filmski Festival
Vojko Duletič
Samorastniki (1963)
Special Prize
(Jury Award)
-------
KVIFF - Karlovy Vary International Film Festival
Alen Drljević
Muškarci ne plaču (2017)
Moviezone Award
(Young jury)
best film
IFFR - International Film Festival Rotterdam
Srđan Vuletić
Novotny & Novotny Filmproduktion GmbH
Ljeto u zlatnoj dolini (2003)
FIPRESCI Award
(Jury of Critics Award)
best film
(Feature Length)
MFF - Motovun Film Festival
Danis Tanović
Ničija zemlja (2001)
Special Commendation
(Jury Award)
best leading role
FEDEORA - Federation of Film Critics of Europe and the Mediterranean
Judita Franković Brdar
Izbrisana (2018)
Metod Badjura Golden Award
(Jury Award)
best cinematography
Teden domačega filma
Valentin Perko
Ječarji (1990)