Awards
Iris Award
(Asociation Award)
lifetime achievement award
ZFS - Združenje filmskih snemalcev Slovenije
Jurij Pervanje
Award
(Audience Award)
best film
CinEast - Central and Eastern European Film Festival
Mitja Okorn
Gigant Films
Planeta Singli (2016)
Prešeren Award of the University of Ljubljana
(University Award)
best screenplay and directing
UL - Univerza v Ljubljani
Rene Maurin
Svetlo črna (2014)
Silver Muvit Award
(Jury Award)
-------
(Created in 60 hours, Short)
Muvit 6x60
Zgazi me še enkrat (2022)
Award
(Jury Award)
best actor/actress
California Women’s Film Festival
Boris Cavazza
Igor in Rosa (2019)
Diploma
(Jury Award)
best production design
Pulski Filmski Festival
Mirko Lipužič
Samorastniki (1963)
Metod Badjura Recognition Award
(Jury Award)
best directing
Teden domačega filma
Andrej Mlakar
Slovenija pozimi (1986)
Award
(Jury Award)
best film
(Feature Length)
European Cinematography AWARDS
Sonja Prosenc, Rok Sečen
Zavod Mono o
Zgodovina ljubezni (2018)
Award
(Jury Award)
best film
(Animated)
Temecula Valley International Film & Music Festival
Dušan Kastelic
Bugbrain Inštitut za animacijo
Čikorja an' kafe (2008)
Cartoon Voice Award
(Asociation Award)
best role
DSI - Društvo slovenskih avdiovizualnih igralcev
Lena Hribar
Water lily
(Jury Award)
best film
(Feature Length)
DokMa - Mednarodni filmski festival dokumentarnega filma Dokumentarci v Maribor
Claudia Tosi
Stefilm International
Mostar United (2008)
Kekec Award
(Jury Award)
best youth film
Pulski Filmski Festival
Triglav film (I)
Dobro morje (1958)
Iris Award
(Asociation Award)
best cinematography
(Documentary)
ZFS - Združenje filmskih snemalcev Slovenije
Jan Mozetič
Miren dan (2018)
Badjura Award
(Tradercraft Award)
great achievement in filmmaking
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Franci Slak
Second Place
(Jury Award)
-------
(Short)
FNF - Festival neodvisnega filma
Fabris Šulin
Zavod Kinokašča
Indigo (2015)
Fabrizio Bellocchio Award
(Jury Award)
best film
(Short, social content)
Sardinia Film Festival
Urška Djukić, Émilie Pigeard
Studio Virc
Babičino seksualno življenje (2021)
Arthouse Cinema Network Award
(Tradercraft Award)
best film
(Feature Length)
AKMS - Art kino mreža Slovenije
Antoneta Alamat Kusijanović
Murina (2021)
RTBF TV Award
(Tradercraft Award)
best film
RTBF - Radio-télévision belge de la Communauté française
Srđan Vuletić
Novotny & Novotny Filmproduktion GmbH
Ljeto u zlatnoj dolini (2003)
Golden Arena
(Jury Award)
best supporting role
(Woman)
Pulski Filmski Festival
Angelca Hlebce
Strah (1974)