Nagrade
nagrada FeKK SLO
(žirije)
za najboljši film
(kratki, slovenski)
FeKK - mednarodni festival kratkega filma v Ljubljani
Pierre Martin, Jasna Merklin, Camille Tang Quynh, Kris Van den Bulck
Stanovanje št. 3 (2015)
Zlata rola
za nadpovprečno število gledalcev v kinematografski distribuciji
DSFU - Društvo slovenskih filmskih ustvarjalcev
Kolosej kinematografi
Miha Hočevar
Cinemania group (II)
Gremo mi po svoje (2010)
prva nagrada
(žirije)
za najboljši film
FSVP - Festival svobodne video produkcije
Gašper Markun, Renato Švara
DokumenTrate ali Lepi trenutki v težkih časih (2018)
Zlata iris
(žirije)
za najboljši film
BRIFF - Brussels International Film Festival
Srđan Vuletić
Novotny & Novotny Filmproduktion GmbH
Ljeto u zlatnoj dolini (2003)
Nagrada Wallpaper Post
(žirije)
za najboljši film
Wallpaper Post
Rok Biček
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Lov na race (2009)
nagrada Prešernovega sklada
(državna)
za dirigentsko delo
Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije
Anton Nanut
Grand Prix
(žirije)
za najboljši film
FNF - Festival neodvisnega filma
Tomaž Grom
Zavod Sploh
Komaj čakam, da prideš (2021)
srednješolska Grossmannova nagrada
(akademije)
za kratko zgodbo
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Lana Bregar
posebna omemba
(žirije)
-------
(mednarodni)
Dok'n'Ritam
Maja Pavlin
RTV Slovenija
Charlatan Magnifique (2016)
srebrna plaketa Metod Badjura
(žirije)
za fotografijo
Teden domačega filma
Slavo Vajt
Opre Roma – Pamet v roke, ko boš v drugo ustvarjal svet (1983)
Vesna
(žirije)
za kostumografijo
FSF - Festival slovenskega filma
Bistra Borak
Razredni sovražnik (2013)
DOKUDOC izbrani
(žirije)
za najboljši film
(dokumentarni)
DOKUDOC
Martin Draksler
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Alzheimer Cafe (2019)
nagrada Prešernovega sklada
(državna)
za režijo
Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije
Vojko Duletič
Med strahom in dolžnostjo (1975)
Nagrada
(žirije)
za zvok in glasbo
(študijski)
Short Sounds Film Festival
Kai Engel, Tristan Peloz, Luj Šprohar
Tudi jaz vidim (2019)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(igrani)
Festival internazionale del cortometraggio di Siena
Matjaž Ivanišin
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Quick View (2005)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(študijski)
FSF - Festival slovenskega filma
Martin Srebotnjak
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Kaj bi še rad? (1999)
Študentska vizionarska nagrada
(žirije)
za najboljši film
(študijski)
Tribeca Festival
Marko Šantić
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Sretan put Nedime (2005)
nagrada CILECT
(žirije)
za najboljši film
Filmschoolfest Munich
Žarko Lužnik
UL AGRFT - Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
V temi (1979)
Nagrada
(kritiške žirije)
za najboljši film
Društvo slovenskih filmskih publicistov FIPRESCI
Sonja Prosenc
Drevo (2014)
Nagrada
(žirije)
za najboljši film
(ekološki)
BH TourFilm Festival
Miha Avguštin, Rožle Bregar, Matic Oblak
Leeway Collective
Nepoškodovane (2018)
Vesna
(žirije)
za najboljši film
(animirani)
FSF - Festival slovenskega filma
Boris Dolenc
Invida
Wanted (2012)
Vesna
(žirije)
za scenografijo
FSF - Festival slovenskega filma
Urša Loboda
Traktor, ljubezen in rock'n'roll (2011)
nagrada Ita Rina
(stanovska)
za življenjsko delo
DSI - Društvo slovenskih avdiovizualnih igralcev
Ivo Barišič