Zgodbe iz kuhinje
- Kratki dokumentarni film
- 48' 26''
- 2020
- Slovenija
- Osnovni podatki
- Galerija
- Gradiva
- Epizode
- Zasedba
- Ekipa
- Organizacije
- Glasba
- Nagrade in nominacije
- Projekcije
- Arhivski posnetki
- Razširjeni podatki
- Snemalne lokacije
- Zanimivosti
- Stik z uredništvom
Sinopsis
Film, ki vzame trnek in nanj nasadi preprosta, navadna človeška čustva, nas skozi sedem ruskih zgodb popelje v svetove, ki se sprva zdijo tako zelo oddaljeni, hkrati pa so nam tako zelo blizu. 1 strok norosti, 2 ščepca strahu, 3 dl žalosti, 4 žlice hrabrosti, 5 rezin spoznanja, 6 kosov osamljenosti in 7 ml sreče.
Režija
Galerija (3)
Zasedba
vrstni red špice
Ekipa
scenarij
režija
produkcija
fotografija
montaža
zvok
sektor režija
produkcijska ekipa
sektor zvok
sektor kamera
poprodukcija
drugo
Organizacije
produkcija
Nagrade in nominacije
Referenčne nagrade
Utemeljitev: Žirija posebej omenja film KUHINJSKE ZGODBE Mihe Mohoriča. Kuhinja je v mnogih kulturah zelo pomemben prostor, saj v njem ljudje delijo svojo ljubezen, žalost, debatirajo in so preprosto skupaj. Filmski slog dobro ustreza vrsti pripovedi, ki jo je režiser želel deliti, kjer je tisto, kar je vsakdanje, povzdignjeno in pridobi globok pomen. Filmski jezik, črno-bela fotografija in neverjetna dostopnost protagonistov pomagajo gledalcu, da začuti prostor in intimnost.
Nominacije
IRIS 2020 V dokumentarnem filmu.
Projekcije
Razširjeni podatki
Tehnični podatki
Proračun
Vsi podatki o financiranju so pridobljeni iz uradnih virov. S strani producentov oziroma organizacij, ki so projekt finančno podprle.
Komisija: Matjaž Zajec, Zemira Alajbegović Pečovnik, Maja Malus Azhdari, Boris Palčič (nadomestni član) Obrazložitev komisije
Zgodbe iz kuhinje nas popeljejo v svetove ruskih posebnežev, ki sedijo v kuhinjah in pripovedujejo o sebi, vsak posameznik pa predstavlja eno čustvo. Dokumentarec ima etnografski pridih, temelji na izkušnji avtorjevega popotovanja in srečevanja domačinov, ki imajo zanimive osebne zgodbe. Podobe okolja in pogleda skozi okno kuhinje umestijo pripovedovalce v širši prostor. Projekt je vsebinsko dobro pripravljen, obeta kakovosten etnografski film. Različne zgodbe združuje v večjo zgodbo filma, ki nam približuje rusko družbo skozi človeške podobnosti. Dokumentarni film je pomemben za gradnjo mostu med rusko in slovensko ter ostalo evropsko družbo, odkriva nekatere značilnosti Rusov, ki jih še ne poznamo ter nas vodi skozi zgodbo od utesnjenosti do svobode. Avtor uporabi za to univerzalna čustva in zgodbe preprostih posameznikov.
Stara gara sodi med vodilne slovenske filmske producente z izvrstno filmografijo. Miha Mohorič je mlad pronicljiv avtor dokumentarnih filmov, antropolog in svetovni popotnik z digitalnim fotoaparatom, ki na svojih potovanjih beleži vse, kar se mu zdi zanimivo. Njegova filmografija sicer ni obsežna, so pa njegovi avdio vizualni izdelki izvirni.
Predračun je po mnenju komisije za dokumentarni prvenec odločno previsok.
Stik z uredništvom
Spoštovani, s pomočjo spodnjega obrazca nam lahko pišete. Veseli bomo vaših odzivov.