Ne pozabi me
- Celovečerni dokumentarni film
- 79' 21''
- 2022
- Slovenija
- Osnovni podatki
- Galerija
- Gradiva
- Epizode
- Zasedba
- Ekipa
- Organizacije
- Glasba
- Nagrade in nominacije
- Projekcije
- Arhivski posnetki
- Razširjeni podatki
- Snemalne lokacije
- Zanimivosti
- Stik z uredništvom
Sinopsis
Druga svetovna vojna je Gorico, mesto na meji, ki so si ga stoletja delile številne skupnosti, dokončno razdelila. Prizori iz vsakdanjega življenja v času vojne, kot so se utisnili v otroški spomin, govorijo o nesmislu vseh vojn in o grozljivem razdejanju, ki ga imaginarna nasprotja puščajo na realnih tleh. Govorijo pa tudi o številnih, ki so se postavili v bran nemočnih, čeprav so se ti znašli na
Druga svetovna vojna je Gorico, mesto na meji, ki so si ga stoletja delile številne skupnosti, dokončno razdelila. Prizori iz vsakdanjega življenja v času vojne, kot so se utisnili v otroški spomin, govorijo o nesmislu vseh vojn in o grozljivem razdejanju, ki ga imaginarna nasprotja puščajo na realnih tleh. Govorijo pa tudi o številnih, ki so se postavili v bran nemočnih, čeprav so se ti znašli na nasprotnem bregu vojne. Spomini otrok in mladostnikov osvetljujejo zakulisje svetovne zgodovine, ki je bila takrat že skrbno dokumentirana in zrežirana ter dajejo slutiti neskončen prostor pozabe v katerega vstopamo.
Režija
Zasedba
Galerija (4)
Zasedba
vrstni red špice
Ekipa
scenarij
režija
produkcija
fotografija
glasba
montaža
zvok
sektor kamera
poprodukcija
mentorstvo in strokovno sodelovanje
drugo
Organizacije
produkcija
Razširjeni podatki
Tehnični podatki
Proračun
Vsi podatki o financiranju so pridobljeni iz uradnih virov. S strani producentov oziroma organizacij, ki so projekt finančno podprle.
Komisija: Matjaž Zajec, Zemira Alajbegović Pečovnik, Maja Malus Azhdari, Boris Palčič (nadomestni član) Obrazložitev komisije
Dokumentarni film Tiha nedelja bo nastal na osnovi raziskovalnega projekta “Vžgano v spominih”, ki obravnava požige na multietničnem območju med Slovenijo, Hrvaško in Italijo med drugo svetovno vojno. Tihe nedelje so nedelje, ko so okupatorji požigali vasi in ubijali talce za vsakega ubitega Nemca. Vodja raziskovalnega projekta, ki ga je financiral sklad EU “Evropa za državljane”, je bil ZRS Koper, avtoricama Anji Medved in Nadji Velušček (Kinokašča) je bila zaupana izvedba avdiovizualne raziskave. Za potrebe predstavitve raziskovalnega projekta so že realizirali 67 minutni avdiovizualni projekt “Vžgano v spominih”, zdaj želijo posnetke uporabiti za film, ki bo obravnaval vprašanje nasilja nad civilnim prebivalstvom med drugo vojno, posneli bodo še dodaten material in uporabili arhivske posnetke.
Dokumentarni film bo predstavil travmatične spomine ljudi, ki so bili otroci v času vojne in jih je vojno nasilje zaznamovalo. Spomin lastnega naroda, ki je v vojni trpel, omogoča empatijo z drugimi, tudi s sedanjimi prebežniki, zato je projekt pomemben tako za slovensko kulturno identiteto kot za razumevanje sveta.
Kinokašča je mlada družinska produkcijska hiša, katere avtorici imata dolgoletne izkušnje. Anja Medved je uveljavljena režiserka z bogatim, raznovrstnim opusom in dobra poznavalka obmejnega območja z Italijo. Njena dela so prisotna in prikazovana na obeh straneh meje.
Glede na to, da je večina raziskovanj opravljena in so pričevanja večinoma že posneta, je predračun precej visok.
Stik z uredništvom
Spoštovani, s pomočjo spodnjega obrazca nam lahko pišete. Veseli bomo vaših odzivov.