Budi Bog s nama V nastajanju
- Celovečerni igrani film
- s.d.
- Srbija, Hrvaška, Slovenija, Črna gora, Češka, Bolgarija, Romunija
- Osnovni podatki
- Galerija
- Gradiva
- Epizode
- Zasedba
- Ekipa
- Organizacije
- Glasba
- Nagrade in nominacije
- Projekcije
- Arhivski posnetki
- Razširjeni podatki
- Snemalne lokacije
- Zanimivosti
- Stik z uredništvom
Sinopsis
Režija
Zasedba
Plakati (0)
Zasedba
vrstni red špice
Ekipa
režija
Organizacije
produkcija
Razširjeni podatki
Tehnični podatki
Proračun
Vsi podatki o financiranju so pridobljeni iz uradnih virov. S strani producentov oziroma organizacij, ki so projekt finančno podprle.
Komisija: Polona Petek, Miha Hočevar, Igor Palčič Obrazložitev komisije
»Bog bodi z nami je projekt za celovečerni igrani film. Scenarij o skrivnostni usodi prvega avantgardnega filma na Balkanu preskakuje med dvema prizoriščema oziroma dvema obdobjema: med zlato, dekandentno dobo Beograda v dvajsetih letih, ko je avantgardni film nastajal, in sivino zapora v novem režimu, kjer leta 1946 o okoliščinah nastajanja tega filma zaslišujejo njegovega režiserja Boška Tokina. Fascinacija s (četudi fiktivnimi) pozabljenimi, izgubljenimi ali uničenimi mojstrovinami je vselej relevantna in univerzalna tema; izvirnost in posebno privlačnost tako za slovenski kakor tudi evropski oziroma mednarodni kulturni prostor pa ji v tej zasnovi, ki vsebuje ravno pravšnjo dozo zgodovinskih dejstev in figur, daje duhovit pridih možnosti (nezanemarljiva zasluga mokumentarnega slovesa slovenskega koproducenta), da je morda vse res? Navzočnost Slovenije, Slovencev, slovenskega jezika oziroma slovenske kulture v scenariju je velika: v najbolj neposrednem smislu jo uteleša lik Ite Rine, prepoznavna pa je tudi v tematiki avantgard in usodnih srečanj z velikani filmske zgodovine, ki jo je slovenski publiki v sicer povsem drugačnih inkarnacijah približal denimo Karpo Godina s Splavom meduze in Umetnim rajem. Odmevnost ustvarjalnega dela režiserja Slobodana Šijana na avdiovizualnem področju je ogromna. Prepoznan je tudi mednarodno. Angažiranost slovenskih soavtorjev, avtorjev prispevkov in igralske zasedbe filma je opazna (filmska glasba, scenografija, maska, stranska vloga, nekaj snemalnih lokacij). Angažiranost tehničnih zmogljivosti v Republiki Sloveniji je prisotna v postprodukciji zvoka, ob tem so za Slovenijo predvideni še 4 snemalni dnevi. Odmevnost glavnega producenta, Gargantua film (Srbija), je produkcijsko
nekoliko omejena – njegova filmografija obsega tri zaključene celovečerne projekte – in zaznana bolj na področju distribucije. Slovenski producent, Studio Virc, ima za sabo vrsto uspešno realiziranih in odmevnih projektov in je mednarodno uveljavljen. Finančni načrt in predračun filma sta v glavnem utemeljena in pokrita.«
Stik z uredništvom
Spoštovani, s pomočjo spodnjega obrazca nam lahko pišete. Veseli bomo vaših odzivov.